Displej u Galaxy Z Flip není příliš odolný

Když společnost Samsung představila smartphone Galaxy Z Flip, jeho velmi tenké sklo upoutalo pozornost hned několika lidí. Možná Vás ale zklameme. JurryRigEverything (Zack Nelson) podrobil obrazovku smartphonu Z Flip testu odolnosti a výsledky jsou nepříliš pozitivní.

Displej je stejně náchylný k poškrábání jako plastové displeje Fold a Motoroly Razr, dokonce i nehet může zanechat stopy. Zkoušky propíchnutí a tepelné testy nebyly o moc lepší.

Nelson zašel tak daleko, že naznačuje, že Samsung nepoužívá skutečné sklo, ale spekuluje, že se může jednat o hybrid sklo-polymer. „Pokud popisujete displej jako sklo, nemělo by se chovat jako sklo?“ dodává Nelson.

V reakci na Engadget Samsung zopakoval, že Z Flip používá ultra tenké sklo, aby poskytl „elegantní, prvotřídní vzhled a nabídl pohlcující zážitek ze sledování“. Zdůraznil, že se s obrazovkou musí zacházet opatrně a že na skle je „ochranná vrstva“. Snadné poškrábání a proražení displeje však naznačuje, že sklo samotné není příliš silné.

Abychom pouze nekritizovali. Samsung nenabízí odolný displej. Zaměřuje se více na vzhled a pocit. To však znamená, že společnost Samsung dosud nevyřešila trvanlivost skládací obrazovky. Je to sice krok vpřed, ale může trvat ještě dlouho, než skládací obrazovky vydrží větší poškození.