Drůbeží salát – nejlepší recept

Drůbeží salát je obzvlášť oblíbený mezi milovníky zdravého jídla. Tento zdravý salát je plný vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin potřebných pro správnou výživu. Jeho chutné a zdravé složky z něj dělají skvělou volbu pro oběd nebo večeři.

Obvykle se salát z drůbežího masa připravuje z kuřecího masa, které se nejprve tepelně upraví, pak se nakrájí na malé kousky a smíchá s různými druhy zeleniny a různými druhy bylinek.

Obvykle se přidává také zálivka, která dává salátu pikantní a sladkokyselou chuť. Salát se obvykle podává s chlebem nebo pečivem a je skvělým způsobem, jak získat do své stravy důležité živiny.

V poslední době se saláty staly oblíbenou volbou pro oběd nebo večeři. Vzhledem k tomu, že se jedná o zdravější pokrm, může být časem trochu nudný.

Saláty můžete je obohatit o různé ingredience. Drůbeží maso je jednou z možností. Je bohaté na bílkoviny a má nízký obsah tuku. Díky tomu můžete připravit zdravý a zároveň chutný salát.

Salát s drůbežím masem můžete připravit s mnoha různými ingrediencemi. Můžete ho mimo zeleniny doplnit i trochou ovoce, jako je jablko nebo hroznové víno. Do salátu můžete přidat i ořechy nebo semínka.

Abyste získali lepší chuť, zkuste přidat trochu koření, jako je paprika, česnek nebo oregano. Na závěr můžete salát dochutit dresinkem. K tomu můžete použít jogurt, olivový olej nebo majonézu.

Můžete si také vyrobit vlastní dresink pomocí olivového oleje, citronové šťávy, medu a dijonské hořčice. Když už máte všechny ingredience, můžete je všechny smíchat a přidat je do salátu.

Salát s drůbežím masem je skvělou volbou pro zdravou večeři nebo oběd. Je bohatý na bílkoviny a má mnoho chutných přísad. Je snadné si ho připravit a můžete si na něm pohrát s různými ingrediencemi.

Ingredience na drůbeží salát

 • 250 g pečeného drůbežího masa (kuřecí, krůtí)
 • půl hlávky ledového salátu
 • 3 jablka
 • 100 g celeru
 • 1 lžíce oleje
 • 1 lžička octa
 • 1 lžička hořčice
 • citrónová šťáva
 • sůl
 • mletý pepř

Postup na drůbeží salát

 1. Vychladlé uvařené drůbeží maso nakrájíme na nudličky, ledový salát nakrájíme na proužky, celer nastrouháme na slzičkovém struhadle, jablka nakrájíme na kostičky, vše smícháme.
 2. Zakapeme citrónovou šťávou a zalijeme nálevem z octa, hořčice, oleje, mletého pepře a soli.
 3. Můžete přidat i další druhy čerstvé zeleniny, která salát doplní a obohatí.

TIP: Vyzkoušejte recept na těstovinový salát s kuřecím masem.

Drůbeží salát je vynikající způsob, jak se zdravě najíst. Jeho kombinace zeleniny, kuřecího masa a zálivky je bohatá na vitamíny, minerály a další důležité živiny.

Tím, že je salát lehčí než jiné druhy jídel, je skvělou volbou pro ty, kteří se snaží zhubnout nebo držet svou váhu. Drůbeží salát může být servírován jako oběd nebo večeře samostatně nebo s pečivem.

Jeho chutná kombinace a zdravé výhody činí z drůbežího salátu oblíbenou volbou pro mnohé milovníky zdravého jídla.