Jaké emoji dorazí v roce 2020?

I když se na první pohled mohou zdát emoji jako malichernost, ve výsledku jde o důležitou oblast digitálního světa, na kterou se klade čím dál větší důraz. Od roku 1999, kdy japonský umělec Shigetaka Kurita vytvořil první náznak moderní emoji, se svět dostal do fáze, kdy může používat více než 1 200 animovaných symbolů s nejrůznějším zaměřením.

Velkou roli v má v tomto rozvoji i Apple, který na všemožných variacích emoji buduje i nástavby v podobě Animoji a Memoji, jež jinak statické obličeje a další předměty dokáží rozpohybovat na základě obličejových mimik uživatelů. Cupertinská firma mimo jiné zasedá i v konsorciu pro schvalování nových emoji spolu s Googlem, Facebookem nebo Microsoftem.

Právě tyto společnosti (a další partneři) se mezi sebou průběžně radí, jaké další emoji by měly vzniknout a co by měly reprezentovat. Byť nejsou známé žádné specifické postupy výběru, pravděpodobně se všichni zainteresování snaží reflektovat to, co uživatelé chtějí.

Jedná se o velmi jednoduchou službu, ve které hlasuje pro předpřipravené emoji. Tvůrci pak výsledky shromáždí a následně ji předají takzvanému Unicode Consortium, které obdrží cenný materiál k tomu, co by se mohlo objevit v balíčcích na rok 2020. Pokud navíc v sobě máte grafického ducha, můžete přispět i vlastními výtvory, pro které se bude hlasovat.

Aktuálně je dostupných šedesát nových, neveřejných emoji včetně transgenderové vlajky, nindžy, okna, kouzelné hůlky, různých zvířat a tak podobně.

Předmět politiky

Emoji se mimo jiné angažují i do politického dění po světě, což potvrzuje i odstranění vlajky Tchaj-wanu ze strany Applu v čínském regionu. To vyvolalo celkem značné pobouření v médiích. Důležitým bodem je i diverzita a handicapovaní lidé, pro které Apple uvádí tematické symboly, aby se necítili znevýhodňováni.

Emoji

V digitálním věku se emoji staly nezbytnou součástí komunikace. Ať už si píšete s přáteli nebo zveřejňujete příspěvky na sociálních sítích, emoji se staly nedílnou součástí způsobu, jakým se vyjadřujeme.

Co ale emodži jsou a jak se staly tak populárními? Emodži jsou malé digitální obrázky nebo ikony, které se používají k vyjádření myšlenky nebo emoce. Lze je použít k přidání další vrstvy emocí a významu do našich konverzací.

Používání emotikonů se stalo tak populární, že jimi lidé nyní nahrazují slova v konverzaci. Lidé jimi vyjadřují vše od radosti po frustraci a vše mezi tím. K dispozici je celá řada různých emotikonů, od veselých obličejů po zvířata, jídlo a další. Můžete si dokonce vytvořit vlastní emoji a vyjádřit tak, co chcete.

Emoji nejsou určeny jen pro psaní zpráv a sociální sítě. Firmy je nyní používají ve svých marketingových a reklamních kampaních i ve zprávách pro zákazníky.

Používání emodži může být skvělým způsobem, jak ukázat svou osobnost a vytvořit emocionální spojení s publikem. Mohou také přispět k tomu, že vaše sdělení bude poutavější a zapamatovatelnější.

Emoji na produktech Apple

Od roku 2011, kdy společnost Apple poprvé představila emoji ve svých produktech, ušel svět emoji dlouhou cestu. Emoji se staly základním způsobem vyjadřování emocí a pocitů v digitální komunikaci od veselých obličejů a srdíček po zvířata a jídlo. Od textových zpráv až po příspěvky na sociálních sítích se emoji staly nedílnou součástí života mnoha lidí.

V produktech Apple je k dispozici více než 3 000 emoji, takže se uživatelé mohou vyjadřovat nesčetnými způsoby. Emoji lze použít k vyjádření široké škály emocí, od vyjádření lásky a radosti až po vyjádření vtipu nebo sarkasmu. Kromě toho společnost Apple v průběhu let přidala řadu nových emoji, například emoji neutrální podle pohlaví, emoji upravující odstín pleti a další.

Jednou z nejoblíbenějších funkcí emoji v produktech Apple je možnost jejich přizpůsobení. Uživatelé si mohou vytvořit vlastní personalizované emoji kombinací různých prvků, jako jsou oči, ústa a účesy. Uživatelé si tak mohou vytvořit emoji, které je pro ně jedinečné a kterým mohou vyjádřit svou individuální osobnost.

Kromě standardních emoji, které jsou k dispozici, představila společnost Apple také řadu zábavných a interaktivních emoji. Patří mezi ně emoji, které lze animovat nebo používat v aplikacích rozšířené reality nebo virtuální reality.

Například aplikace Apple Animoji umožňuje uživatelům vytvářet vlastní animované emoji na základě výrazu jejich obličeje. Apple také představil Memoji, které uživatelům umožňují vytvořit si avatara, který vypadá jako oni sami.

Celkově se emoji v produktech Apple staly nezbytnou součástí digitální komunikace a sebevyjádření. Díky možnosti přizpůsobit si a vytvářet jedinečné emoji se uživatelé mohou vyjadřovat smysluplněji než kdykoli předtím. Ať už vyjadřujete radost, smutek, nebo se jen bavíte, emoji od Applu pokryjí.