Exkurze po Apple Parku včetně obědu. Apple draží další unikátní zážitek pro fanoušky

Apple jednou za čas spustí speciální aukci, ve které draží oběd s jeho šéfem Timem Cookem. To je pro většinu skalních fanoušků firmy naprosto unikátní příležitost a za sezení u jednoho stolu včetně procházky po ústředí a možnosti bohaté konverzace neváhají utratit i stovky tisíc dolarů.

K těmto účelům zpravidla sahá po online platformě Charitybuzz, kde lidé mohou přihazovat peníze a soutěžit o tento jedinečný zážitek. Něco podobného se děje i letos, nicméně tentokrát nejde přímo o Cooka. Poobědvat bude možné s jedním s výkonných pracovníků nejvyššího vedení – Lucou Maestri.

Ten v Applu zastává pozici finančního ředitele (CFO) a byť se nejedná o zvučné a mediálně slavné jméno, je Maestri naprosto klíčovou součástí celého byznysu a mnohdy se se samotným Cookem účastní i investorských hovorů týkajících se finančních výsledků. V Applu je od roku 2013.

Jeden šťastlivec, který s sebou může vzít i druhou osobu do dvojice, tak může získat nejen oběd s tímto pánem, ale také exkluzivní exkurzi po kampusu Apple Park v délce jedné hodiny s odborným doprovodem. Očekává se, že celý tento zážitek bude stát okolo 50 tisíc dolarů (zhruba 1,1 milionu korun), ovšem aktuálně se poslední příhoz pohybuje na hranici 20 tisíc dolarů.

Pravděpodobně tak nepůjde o takový zájem jako v případě Cooka – oběd se šéfem Applu se před dvěma lety vydražil za rekordních 680 tisíc dolarů, což bylo v přepočtu nějakých 15 milionů dolarů. Všechny tyto peníze pak výrobců iPhonů poslal na charitativní účely a stejně tomu bude i v případě obědu s Maestri.

Bližší informace jsou dostupné na oficiálních webových stránkách Charitybuzzu.