Exotické policejní speciály

Čas od času se na veřejnosti objeví kuriózní policejní modely. Ať už jde o stíhače silničních pirátů nebo auta určená ke statické prezentaci. V tomto článku jsou uvedeny nejzajímavější policejní speciály, mezi kterými nechybí pochopitelně ani SUV. Navíc v růžové barvě. Která to jsou?

V Los Angeles je říjen měsícem boje proti rakovině prsu. Cílem je zvýšit povědomí o této nemoci a získat peníze na výzkum léčby. Policejní oddělení města Glenade zařadilo do své flotily speciální SUV na podporu této kampaně. Růžový Explorer bude vystaven před policejními stanicemi a zúčastní se různých akcí pro veřejnost.

Lamborghini Gallardo

V červnu roku 2014 odhalila Los Angeleská policie Lamborghini Gallardo v černobílém provedení. Auto nebylo nikdy nasazeno jako dálniční stíhač. Supersport měla policie pronajatý pouze pro charitativní účely, nábor a podporu leteckého oddělení. Náklady na provoz hradila soukromá společnost Light Source 1. Los Angeleská policie založila pro Gallardo vlastní webové stránky a účty na Twitteru i Instagramu. Auto dosahuje rychlosti přes 320 km/h a pořizovací cena byla tehdy v přepočtu 3 640 000 Kč.

Rolls-Royce Ghost Black Badge

Přestavba na policejní speciál je dílem samotné automobilky. Černý Ghost přelakovaný do bílé barvy s reflexními polepy posloužil k charitativním účelům. Policie v Sussexu díky němu měla vybrat více peněz pro dětský hospic. Rolls-Royce nebyl nikdy nasazen do aktivní služby. Automobilka ho později vrátila do civilní podoby. Pod kapotou auta pracuje dvojitě přeplňovaný dvanáctiválec 6.6 litru s výkonem 612 koní. Cena auta je přes 7,5 milionu korun.

Lamborghini Huracán

Italská policie a Lamborghini spolu dlouhodobě spolupracují. Nejnovějším důkazem je supersport Huracán, který zástupci policejní sboru převzali. Auto má standardní policejní výbavu a polepy. A bude nasazen i do akce.

Zvláštností je instalovaná lednice na převoz orgánů. Uprostřed auta má své místo vidlicový desetiválec s výkonem 610 koní. Kromě přehlídek a náborových akcí okusí Huracán také ostré nasazení. Policie ho bude využívat pro rychlou pomoc nebo jako stíhače.

Nissan Skyline GT-R 34

Skoro dvacet let budí legendární GT-R 34 japonské policie respekt na silnicích. Jeho dvojitě přeplňovaný šestiválec vyprodukuje 276 koní. Výkon motoru je přenášen na všechna čtyři kola. Skyline má přezdívku Godzilla a dosahuje nejvyšší rychlosti 300 km/h.

Po boku Hondy NSX a Mazdy RX-7 slouží Skyline ke stíhání pirátů silnic. Potkat policejní GT-R 34 na silnici je poměrně vzácné. Koncem roku 2016 se to však jednomu fanouškovi podařilo na Kan-Etsu expressway.