Expediční Nissan Armada

Nissan představil na veletrhu Overland Expo v Arizoně (USA) nový vlajkový model. Vloni značku reprezentoval pick-up pro dobrodruhy Nissan Titan Adventure. Letos štafetu přebírá SUV Armada Mountain Patrol. O co jde?

Nissan Armada je podobný Pathfinderu R51, který se prodával také v Evropě a stal se jedním z nejoblíbenějších modelů. SUV s příjmením horská patrola je určené pro všechny, kteří rádi cestují v hlubokých lesích a vyprahlými pouštěmi.

Nissan Armada

Na cesty je SUV vybaveno podrobnou navigací Lowrance, sadou pro zvýšení podvozku o 15 cm, 17“ disky Rebound, pneumatikami Nitto Trail Grappler, kompresorem ARB, prahovými rámy Calmini a přídavným osvětlením od Baja Designs. Střechu zdobí expediční nosič Rhino Rack Backbone s kufry od společnosti Pelican.

Během kempování přijde vhod mrazák a lednice se zásuvkami. Do střešního stanu se pohodlně vejdou čtyři dospělé osoby. Zbytek posádky si může rozbalit spacáky pod extra širokou markýzou. Pokud někde člověk uvízne, přijde vhod naviják Warn Zeon Platinum, který je integrovaný do předního pevnostního nárazníku s ochranným rámem.

V autě je připravená také lopata a vysoký terénní hever. Zadní nárazník slouží jako nosič plnohodnotné rezervy. V kufru lze najít speciální kanystry na palivo. Pod kapotou pracuje sériový vidlicový osmiválec 5,6 litru s výkonem přes 390 koní. Armada dostala také upravený výfukový systém Magnaflow pro bezproblémové fungování ve vysokých nadmořských výškách.