Ferrari připravuje „SUV“ F16X

Italský výrobce supersportů přinese na trh vlastní pojetí SUV. Pod kódovým označením F16X se chystá sportovní bestie postavená na základě modelu GTC4 Lusso. Pod kapotou by měl pracovat benzínový osmiválec nebo hybridní pohon.

Nový segment

Šéf automobilky Sergio Marchionne na tiskové konferenci prohlásil, že Ferrari pravděpodobně představí koncept auta s prvky SUV. Pokud se tak stane, určitě to bude ve Ferrari stylu. Z historického hlediska definoval italský kůň nové automobilové segmenty. Kódové označení F16X nemá nicméně skrývat klasické SUV, ale něco odpovídajícího značce.

Vlastní pojetí SUV

Automobilový analytik Max Warburton odhaduje, že „SUV“ postavené na základě GTC4 Lusso, bude kategorizováno jako FUV (Ferrari Utility Vehicle) a nebude mít viditelné zadní dveře. Objevily se zprávy o absenci B sloupků, pro snadnější nastupování dozadu. Každopádně zadní dveře nebudou konvenční.

Pod kapotou hybrid

FUV očekáváme nejdřív v roce 2021 s cenovkou začínající zhruba na 7 860 000 Kč. Možnými rivaly budou chystané Lamborghini Urus, Rolls-Royce Cullinan a Aston Martin DBX. Přepokládaná prodejní čísla jsou mezi dvěma a třemi tisíci ročně. Místo tradičního motoru V12 by se mělo F16­X dočkat benzínového osmiválce nebo hybridního pohonu.