Filmová kancelář Ústeckého kraje získala titul Film Friendly 2017

Ústecká oceněná kancelář poskytuje filmařům asistenci při natáčení v celém kraji a za dobu svého působení si vytvořila velmi kvalitní síť kontaktů. Vyhlášení a předání ceny Film Friendly 2017 proběhlo v rámci závěrečného slavnostního večera 31. ročníku filmového festivalu Finále Plzeň.

Ocenění od roku 2014 společně udělují Asociace producentů v audiovizi a Czech Film Commission Státního fondu kinematografie se záštitou agentury CzechTourism. Poradní hlasy každoročně mají i produkční a lokační manažeři, kteří vycházejí ze svých praktických zkušeností s natáčením na českých lokacích.

„Ocenění si velmi vážíme. Po oficiálním začátku fungování naší kanceláře byl rok 2017 přesně ten zásadní, ve kterém se nám podařilo přilákat do regionu výrazné filmové projekty a další přicházejí. S každým z nich se učíme spoustu nových a zajímavých věcí. Titul Film Friendly 2017 je pro nás velkou odměnou a motivací do další práce, která nás moc baví,“ říká Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

„Filmová kancelář Ústeckého kraje má za sebou rušný rok plný zajímavých filmových a televizních projektů. Vytvořila kvalitní síť kontaktů od měst a obcí až po místní dodavatele a firmy ve filmovém průmyslu i mimo něj. Na FKUK jsme dostali řadu pozitivních referencí od lokačních manažerů a producentů, kteří byli spokojení s rychlostí a poskytnutou asistencí nejen při vyhledávání vhodných lokací k natáčení,“ vysvětluje důvody zvolení Nela Cajthamlová z Czech Film Commission.

„Ústecký kraj je se svými jedinečnými a rozmanitými lokacemi vhodný téměř pro jakýkoliv filmový příběh. Víme to už dávno a jsme rádi, že náš kraj stále více objevují i filmaři. Zisk ocenění Film Friendly 2017 je dokladem toho, že naše filmová kancelář odvádí skvělou práci a těšíme se společně na další úspěšné projekty.

V regionu se během působení kanceláře podařilo vytvořit fungující síť film friendly subjektů. Jejich vstřícnost má velkou zásluhu na tom, že je Ústecký kraj mezi filmaři oblíbený, takže ocenění patří svou částí i jim,“ uvedl Zdeněk Matouš radní Ústeckého kraje pro oblast regionálního rozvoje a cestovního ruchu.

Filmová kancelář Ústeckého kraje se v roce 2017 podílela na řadě zajímavých projektů, mezi nimiž jsou například:

  • celovečerní film Úsměvy smutných mužů (režie Dan Svátek)
  • celovečerní film Jan Palach (režie Robert Sedláček)
  • celovečerní film Hastrman (režie Ondřej Havelka)
  • seriál Most (režie Jan Prušinovský)
  • seriál Rapl II (režie Jan Pachl)

“Spolupráce s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje měla výrazný vliv na naše rozhodnutí natáčet v Ústí seriál Svět pod hlavou. Jsem rád, že se u nás regionálním filmovým kancelářím daří a že to má pozitivní vliv na decentralizaci natáčení a celkově lepší pozici filmové a televizní tvorby v regionech,“ potvrdil smysluplnost práce filmových kanceláří Vratislav Šlajer, předseda představenstva Asociace producentů v audiovizi a producent společnosti Bionaut.