Gymkhana GRiD láme rekordy a pálí pneumatiky

Gymkhana GRiD měl svůj debut na X Games v Los Angeles v roce 2013. Tahle adrenalinová soutěž je o rychlosti a přesnosti. Otevřena každému, kdo se odváží změřit síly s nejlepšími závodníky. Poslední souboje viděli fanoušci v jihoafrickém Johannesburgu.

Speciálně upravená auta, nápadité tratě, ohně, krásné ženy a hlavně adrenalin. To je Gymkhana GRiD, automobilová show. Závodníci manévrují kole, různých kuželů a barelů paralelně vyřazovacím způsobem se snahou o co nejmenší množství chyb. K vidění jsou mimo jiné akční otočky o 180 stupňů, rotace o 360 stupňů i driftování.

Z Atén do Johannesburgu

Jde o unikátní seriál, kde se v paddocku a na trati potkají „supercars“, driftové speciály, tovární mašiny z rallycrossu i pouliční customy. Během šesti let se Gymkhana z lokálních kvalifikací v Evropě a Skandinávii vypracovala na špičkovou událost s účastí několika mistrů světa FIA a eventy na Jadranu a Jihoafrické republice.

Před rokem si Gymkhana GRiD užilo publikum v Aténách. Letošním místem setkání automobilových bláznů byl resort Carnival City v Johannesburgu. Perfektní řidičské výkony, plameny a kouř z pneumatik na jihoafrickém GRiD sledovali na livestreamu také 3 miliony diváků po celém světě.

Šampiony Kristoffersson a Woodham

Své řidičské umění potvrdili v Johannesburgu hvězdy mistrovství světa v Rallycrossu. Letošní šampion Johan Kristoffersson zvítězil v kategorii All-Wheel Drive před Petterem Solbergem a hvězdou World RX Andreasem Bakkerudem. V kategorii aut s pohonem zadních kol překonal Luke Woodham technické problémy a počtvrté za sebou si odvezl vítězství.