Hyundai chystá ostrou Konu N

Sportovní divize jihokorejské automobilky Hyundai se zaměřila na nejnovější crossover Kona. Pokud vše půjde podle plánů, dostane „ostré“ SUV motor z modelu i30 N. Jde o zážehový přeplňovaný dvoulitr s výkonem 250 koní. Co dalšího Hyundai chystá?

Ředitel divize N Albert Biermann prozradil magazínu Auto Express, že dal pokyn svým inženýrům k sestrojení testovací muly. Mula je prototyp, který se často skládá z části několika různých modelů. Občas takové auto působí jako nepovedený tuning z garáže.

Hyunday Kona

V případě Kony půjde o zástavbu přeplňovaného dvoulitru z hatchbacku i30 N. Auto bude mít jiné odpružení a vyměněné komponenty řízení. V Česku se sportovní i30 N prodává pouze v karosářském provedení hatchback. Na výběr jsou dva zážehové dvoulitry s výkonem 250 a 275 koňských sil. Přeplňované motory pracují výhradně s šestirychlostním manuálem s krátkými řadicími dráhami.

Sériovou Konu nabízí výrobce zatím se dvěma motory. Dvojice benzínových agregátů s turbem poskytne výkon 120 nebo 177 koní. Novinkou pro letošní rok bude turbodiesel s objemem 1,6 litru, dostupný ve dvou výkonnostních stupních. Technická data k těmto motorům zatím Korejci tají.

Sportovní provedení Kona N by mělo dostat velkou masku chladiče s logem divize, červené lemování karoserie, vyladěný interiér a vylepšené odpružení. Auto bude mít také zadní difuzor, střešní křídlo a výrazné koncovky výfuku. Hyndai Kona zaznamenal letos v ČR už 453 prvních registrací a obsadil v segmentu SUV-B šestou příčku. Automobilka brzy uvede také plně elektrickou verzi crossoveru Kona s dojezdem až 482 km.