Instagram začal podporovat Dark Mode. Aktivace je podmíněna tmavým režimem v iOS 13

Během posledních týdnů (ne-li měsíců) se podpory tmavého režimu dočkala celá řada aplikací. Byť bylo toto temné schéma uživatelského rozhraní známé už delší dobu, začalo se o něm více mluvit až s příchodem iOS 13, který takzvaný Dark Mode obsahuje v nativní podobě napříč celým svým prostředím.

Není tedy divu, že jakmile Apple tuto podporu poprvé oznámil, naskočil na tento trend i například takový Slack, Twitter, YouTube, Facebook (respektive jeho aplikace Messenger) a desítky dalších. Nově se do toto výčtu přidává další extrémně populární aplikace – Instagram.

Jde o vcelku logický update – Instagram patří mezi nejvyužívanější sociální sítě vůbec a lidé na ní tráví i několik hodin denně. O to víc během večerních hodin. Nyní si tak mohou srolovat feedem a sledovat vizuální obsah, aniž by je do očí bilo bílé světlo.

Narozdíl od ostatních aplikací však Dark Mode na Instagramu nelze nastavit manuálně v interním nastavení, potažmo v Nastavení na iOS. Novinka je přímo vázaná na přepnutí tmavého režimu v iOS 13, takže se změna neprojeví do doby, než Dark Mode takto aktivujete.

Můžete na to jít buď manuálně v Nastavení – Zobrazení a jas, nebo počkat, až se tmavý mód v iOS 13 sám objeví (pokud máte nastavený denní rozvrh). Aby bylo možné Instagram do temných barev překlopit, je nutné mít aktuální verzi 114.0, která je dostupná na App Sporu (okolo 100 MB).