Rovnou z MacBooku. Instagram již testuje posílání soukromých zpráv přes webové rozhraní

Instagram dnes patří mezi naprosto klíčové platformy v oblasti sociálních médiích a byť se očekává, že procento růstu nových uživatelů za pár let opadne, stále na ní aktivně působí vyšší stovky milionů lidí měsíčně. Facebook, v jehož vlastnictví se Instagram od roku 2012 nachází, tak moc dobře ví, že tuto platformu nesmí nechat usnout na vavřínech a neustále ji zlepšovat.

Drobnější úpravy napříč jeho rozhraním se vyskytují poměrně běžně. Ať už jde o příliv nových filtrů a vizuálních doplňků pro masivně úspěšnou sekci takzvaných stories, nebo možných úprav uživatelského feedu (včetně eliminace lajků). Posledních několik měsíců se nicméně chystá jedna z největších změn, která se bude týkat komunikační stránky Instagramu, respektive jeho chatovacího rozhraní.

Přímé zprávy jsou na Instagramu čím dál populárnější a řada lidí je bere jako zcela stěžejní metodu pro komunikaci s přáteli a novými lidmi. Možným problémem je to, že chatování je zpřístupněné pouze v mobilní aplikaci, nikoliv na webu, kam Instagram již také zavítal a dokonce tam podporuje i zmíněné stories. To se ovšem brzy změní.

Jak informuje magazín The Verge, Instagram už začíná testovat sekci pro soukromé zprávy přímo ve webových prohlížečích, a to v jednoduché a pochopitelné formě. Uživatelům se na instagram.com po přihlášení objeví nová ikona, přes kterou se dostanou do rozhraní pro posílání zpráv. Nic více, nic méně. I tato drobnost však může zahájit novou éru komunikace pod hlavičkou Facebooku.

Pokud se takzvané DMs dostanou na web, uživatelé je logicky budou využívat mnohem více a dost možná pro serióznější věci. I když se telefony stávají primárními zařízeními, MacBooky a další počítače stále mají své kouzlo a je pohodlnější psát na skutečné klávesnici než na té virtuální. Tento tah by navíc potvrdil novou vizi Marka Zuckerberga, který bere segment komunikací jako zcela klíčový a v budoucnu chce sjednotit všechny své platformy (Messenger, WhatsApp a Instagram) do jedné.