Jeepy jsou pořád fešáci do terénu

Automobilka Jeep zahájila svoji SUV ofenzívu představením rovnou tří nových modelů. Do Bělé pod Bezdězem přivezla nový Renegade, Cherokee i Wrangler. Jak to probíhalo, a které vozidlo se nejvíc líbí řidičům?

Jak vzniklo pojmenování Jeep? Vychází ze severoamerické slangové zkratky G.P. (General Purpose), což lze přeložit jako všeobecné, všestranné využití. Tím se výrobce řídí už od roku 1941 a dnes nabízí modelové portfolio složené z vozů SUV a off-roadů, přičemž každý z nich má čelní masku se sedmi mřížkami.

Kompaktní Renegade přichází se žhavou novinkou pod kapotou. Jde o modulární benzinový motor s přímým vstřikováním, který je možné dále rozvíjet, případně spárovat s elektromotorem. Nový přeplňovaný agregát pracuje se třemi nebo čtyřmi válci.

Využívá vodního mezichladiče stlačeného vzduchu integrovaného do sacího koše a turbodmychladla s regulací tlaku pomocí obtokového ventilu, což má za následek rychlejší reakci na změny. Nejmenší Jeep dostal nové světlomety včetně diodových lamp a svěží masku chladiče, kterou si nasadí postupně i další modely z rodiny. Změny se dočkalo také otevírání kufru, které teď nabídne více ergonomie.