Kampaň Mladé fronty Dnes a TV Nova, se nikdy nezajímala o skutečnou podstatu problému

Petru Mejstříkovou udivilo, že kampaň Mladé fronty Dnes a TV Nova, se nikdy nezajímala o skutečnou podstatu problému. Ačkoliv to byla právě ona, která žádala o peníze na Praze 1 za vytopený byt, nikdo se jí na to nikdy nezeptal. Ani Sabona Slonková, autorka štvavého článku, ani komentátor Karel Steigerwald, který z nich vykázel. Přinášíme plný text prohlášení Petry Mejstříkové, kterou dnes poskytla novinářům na tiskové konferenci v kavárně Slávia, které se zúčastnila ČTK, TV Nova, Právo, Radio Blaník a idnes.

Přemýšlím, jestli p. Karel Steigerwald je dobrým komentátorem. Vlastností dobrého komentátora je asi okomentovat jakýkoliv drb nebo zmínku vytrženou z kontextu – domyslet si podrobnosti i utajené záměry, vše shrnout, vytvořit závěr a toto vydávat za všeobecné mínění. Ale možná ani o pí. Sabině Slonkové neví, že tato bojovnice za pravdu dokáže napsat článek, aniž by si zjišťovala základní skutečnosti.

TIP: Jak fungují nebankovní půjčky bez registru, půjčka ihned na účet bez 1 Kč nebo online půjčka bez doložení příjmu?

1) „Stěhovali“ jsme se v noci z 12. na 13. srpna. Ale to nebylo stěhování, to bylo zachraňování nejnutnějších věcí před povodní!

2) Nežádala jsem o 40 tisíc, ale byla jsem se zeptat na úřadě, na jaké dávky máme nárok. Žádost jsem vyplnila na doporučení úřednice.

3) Přestože jsme přišli o podstatnou část zařízení bytu, oblečení apod., vzdala jsem se nároku na příspěvek ve prospěch lidí, kteří se do bytu budou stěhovat.

4) Přestože manžel pí. Slonkovou odkázal na mě s tím, že s úřady jsem jednala já a on neví přesně, jak to bylo, paní Slonkovou ani nenapadlo mne kontaktovat.