Kampaň se pokouší znedůvěryhodnit čest čerstvého senátora Martina Mejstříka

Kampaň, kterou připravila Mladá fronta Dnes a její reportérka Sabina Slonková, se pokouší znedůvěryhodnit čest nezávislého kandidáta a čerstvého senátora Martina Mejstříka. Ten byl zvolen na kandidátce Cesty změny (CZ) na Praze 1 proti sexuologovi Petru Weissovi, kandidátu ODS. Článek, který vyšel v Mladé frontě Dnes 27. listopadu na titulní straně, uvádí, že žena Martina Mejstříka požádala o příspěvek 40 000 korun na byt ve Všehrdově ulici v Praze 1, který mezitím již manželé Mejstříkovi vyměnili za byt na Praze 5.

Podle novinářky Slonkové neměl Mejstřík na příspěvek nárok, a když se to dozvěděl, příspěvek vrátil. Slonková se sugestivními otázkami v rozhovoru na straně 2 pokouší čtenářům vnutit, že Mejstřík vrátil peníze záměrně učinil až poté, co hrozila ostuda.

Ke kampani, kterou toho dne rozpoutala MfD se večer v Televizních novinách přidal v agresivním příspěvku na televizi Nova novinář Jan Tuna. Přidal další obvinění: Mejstřík nebydlel na Praze 1, klamal tedy voliče – za svědka si vzal například Jana Bürgemeistera (ODS) z Prahy 1. Reportáž, v které novinář Tuna „neohroženě“ zvoní u Mejstříka a volá mu na mobil, který nebere, byla zakončena větou: „Pokud se Martin Mejstřík svého křesla v zastupitelstvu nevzdá sám, bude o všem rozhodovat soud. Ten má na to čas do 4. prosince. “

V uplynulém týdnu se o celé kauze zmínila i další média: Lidové noviny a Právo. Obě média zachovala ovšem patřičný odstup, Právo dokonce celou záležitost označilo za „aférku“.

Soud v kauze námitky i žaloby, kterou podal Martin Borák, rozhodl ve prospěch Martina Mejstříka. Podle paragrafu 21 zákona o evidenci obyvatelstva totiž je Mejstřík skutečně na Praze 1 veden. Tomuto faktu věnoval 3. prosince pozornost krátce pouze: Blesk (strana 4), Hospodářské noviny (strana 2) a Lidové noviny (strana 4).