Karlmann King je neprůstřelné SUV jako od DC Comics

Milovníky akčních filmů určitě někdy při pohledu na auto napadlo ,,Tohle by bylo skvělé auto, kdyby bylo neprůstřelné“. Bohužel většina dnešních SUV se nevyrábí jako Batmobil. Až na Karlmann King.

SUV si odbylo svoji premiéru minulý rok na autosalonu v Dubaji. Teď se však ukazuje v plné parádě, automobilka vydala i oficiální video. Napůl působí jako reklama, napůl jako film s Agentem 007. Na snímcích lze vidět Karlmanna Kinga, jak se prohání pouští i ulicemi Dubaje.

Karlmann King

Pokud se už někdo těšil na vysokorychlostní honičku, bude zklamán. Čtyř a půl tunové monstrum má maximální rychlost omezenou na 140 km/h. Exteriér auta pokrývají komponenty z uhlíkového vlákna a oceli. Pokud chce člověk něco extra, výrobce nabízí neprůstřelnou úpravu. Karoserii lze mít pouze v černé barvě. Uvnitř však Karlmann potěší volitelnými barevnými odstíny interiéru.

Luxusní apartmán

Mezi prvky výbavy patří například nastavení intenzity osvětlení, klimatizace, pohodlná sedadla, televize, lednice, kávovar a SOS aplikace do mobilního telefonu. O zábavu se postará příplatková herní konzole PS4, satelitní TV kanály a palubní telefon.

Zcela upřímně, celé tohle auto je trochu extra. Karlmann King se vyrábí ručně. Se všemi doplňky na přání za něj člověk zaplatí přes 78 milionů korun. Nicméně nikdo neřekl, že život superhrdiny (nebo padoucha) je levný. Komiksy od DC Comics by mohli vyprávět.