Karlmann King je neprůstřelné SUV jako od DC Comics

Podívali jste se někdy na auto a řekli si: Tohle by bylo skvělé auto, kdyby bylo neprůstřelné? Bohužel většina dnešních SUV se nevyrábí jako Batmobil. Až na Karlmann King.

SUV si odbylo svoji premiéru minulý rok na autosalonu v Dubaji. Teď se však ukazuje v plné parádě, automobilka vydala i oficiální video. Napůl působí jako reklama, napůl jako film s Agentem 007. Na snímcích můžete vidět Karlmanna Kinga, jak se prohání pouští i ulicemi Dubaje. Pokud se už těšíte na vysokorychlostní honičku, musíme vás zklamat. Čtyř a půl tunové monstrum má maximální rychlost omezenou na 140 km/h.

Luxusní zlaté provedení interiéru

Exteriér auta pokrývají komponenty z uhlíkového vlákna a oceli. Pokud chcete něco extra, výrobce nabízí neprůstřelnou úpravu. Karoserii můžete mít pouze v černé barvě. Uvnitř vás však Karlmann potěší volitelnými barevnými odstíny interiéru.

Luxusní apartmán

Mezi prvky výbavy patří například nastavení intenzity osvětlení, klimatizace, pohodlná sedadla, televize, lednice, kávovar a SOS aplikace do mobilního telefonu. O zábavu se postará příplatková herní konzole PS4, satelitní TV kanály a palubní telefon.

Hlavní lampa

Zcela upřímně, celé tohle auto je trochu extra. Karlmann King se vyrábí ručně. Se všemi doplňky na přání za něj zaplatíte přes 78 milionů korun. Nicméně nikdo neřekl, že život superhrdiny (nebo padoucha) je levný. Komiksy od DC Comics by mohly vyprávět.

Foto: Karlmann