Kia představuje malé SUV Stonic na skicách

Nový crossover značky Kia, spadající do automobilového segmentu B (malé vozy), se bude jmenovat Stonic. Kompaktní crossover s evropským charakterem byl inspirován tvary a praktičností větších SUV značky Kia.

Nízké těžiště a vysoko položená okna modelu KIA Stonic

Samotné označení ‘Stonic’ je kombinací slov ‘Speedy’ a ‘Tonic’ s odkazem na první a poslední notu hudební stupnice. Ke sportovnímu vzhledu tohoto modelu přispívají nízké těžiště vozu, aerodynamická linie střechy a originálně tvarovaný střešní nosič. Mladistvý a futuristický vzhled doplňuje zajímavá grafika koncových svítilen.

Atraktivní a stylistycky čistý interiér Stonicu

Vzhled exteriéru se odráží i v kabině v duchu evropských tradic, s využitím přímých linií, hladkých povrchů a geometrických tvarů. V interiéru Stonicu dominují technologie a ergonomické pojetí, které dává dostatek místa pro celou posádku. „Plovoucí“ uživatelské rozhraní dovoluje hladce skloubit funkce chytrých telefonů s řadou palubních funkcí.

KIA Stonic se začne prodávat v druhé polovině roku 2017. Ale už 20. června se představí vybraným novinářům na statické evropské premiéře v Amsterdamu. Redakce iSUV u toho nebude chybět. Můžete s námi být mezi prvními, kteří uvidí reálnou podobu novinky KIA Stonic.