Klimatizační zařízení do trička od společnosti Sony

Snažíte se vyrovnat s příšerným teplem během letních dní? Sony přišlo s novým řešením! Jedná se o program společnosti First Flight, který přišel s „nositelným“ klimatizačním zařízením s názvem Reon Pocket, který si dáte do pouzdra ve speciálním triku.

Toto pouzdro, které bude umístěno na spodní části krku, používá Peltierův efekt (kde je teplo absorbováno nebo emitováno. Je schopno snížit teplotu o 5 stupňů nebo ji zvýšit o 10 stupňů a to vše bez jakéhokoliv zvuku. V horkém dni byste se tak i v obleku mohli vyhnout jakémukoliv pocení.

Teplota se ovládá ručně přes mobilní aplikaci, ale Sony doufá, že prostřednictvím nové aktualizace zde bude dostupný automatický režim. Také si nemusíte dělat starosti s nabíjením, zařízení by mělo vydržet celých 24 hodin. Doba nabíjení tak bude trvat přibližně 2 hodiny prostřednictvím USB-C.

Dostupnost, jak jste možná předpokládali, bude však omezená. Financování je nyní řešeno crowdfundingem. Reon Pocket bude dodáván až v březnu roku 2020 – a to pouze pro Japonsko. Cena by se měla pohybovat okolo $117 (což je asi 2 700 Kč), kdy dostanete zařízení klimatizace a jedno triko.