Klimatizační zařízení do trička od společnosti Sony

Sony přišlo s novým řešením klimatizací do horkých dnů. Jedná se o program společnosti First Flight, který přišel s „nositelným“ klimatizačním zařízením s názvem Reon Pocket, který si dát uživatel do pouzdra ve speciálním triku.

Toto pouzdro, které bude umístěno na spodní části krku, používá Peltierův efekt (kde je teplo absorbováno nebo emitováno). Je schopno snížit teplotu o 5 stupňů nebo ji zvýšit o 10 stupňů a to vše bez jakéhokoliv zvuku. V horkém dni by se tak jedinec i v obleku mohl vyhnout jakémukoliv pocení.

Ruční ovládání přes aplikaci

Teplota se ovládá ručně přes mobilní aplikaci, ale Sony doufá, že prostřednictvím nové aktualizace zde bude dostupný automatický režim.

Také si člověk nemusí dělat starosti s nabíjením, zařízení by mělo vydržet celých 24 hodin. Doba nabíjení tak bude trvat přibližně 2 hodiny prostřednictvím USB-C.

Dostupnost bude však omezená. Financování je nyní řešeno crowdfundingem. Reon Pocket bude dodáván až v březnu roku 2020 – a to pouze pro Japonsko. Cena by se měla pohybovat okolo $117 (což je asi 2 700 Kč).

TIP: Ovládání přes aplikaci je skvělou volbou v případě dalekého cestování, například do města Wroclaw. Hodit by se mohlo také srovnání cestovního pojištění nebo také půjčka bez příjmů pro nouzové případy.