Kolomý ještě nemá posádku pro Dakar 2018

Tým Tatra Buggyra Racing testoval na offroadové dráze v Milovicích evoluční model Phoenix 2.0. Kilometry za volantem modernizovaného vozu polykal hlavně lídr týmu Martin Kolomý. Šlo o poslední zkoušku před odjezdem techniky k nalodění do francouzského přístavu Le Havre.

Pro Martina Kolomého to bylo první svezení od červencové Silk Way Rallye. Po ní se věnoval nabírání fyzické kondice a psychické přípravě na náročný proces balení. „Hedvábná stezka byla pro nás velkou zkouškou. Po vyhodnocení dat jsme udělali pár změn a po posledním testování můžu říct, že určitě k lepšímu,“ komentoval inovace Phoenixe Kolomý, který by chtěl na nadcházející Rallye Dakar konečně proniknout „na bednu“. „Vím, že konkurence bude opět velká, ale už několikrát jsme se přesvědčili, že můžeme svádět souboje o nejvyšší příčky. Pokud bude vše fungovat tak, jak má, nevidím to jako nereálný cíl,“ dodal vítěz několika dakarských etap.

Zatím bez posádky i týmových kolegů

Martin Kolomý ale zatím stále neví, s kým bude spolupracovat v kabině Tatry v lednu na Dakaru. „V tuto chvíli můžu říct jen to, že jedničkou týmu TATRA Buggyra Racing na nadcházejícím Dakaru bude Martin Kolomý. O složení jeho a posádky druhého týmového vozu stále jednáme. Finální rozhodnutí se dozvíte na naší tradiční tiskové konferenci před odjezdem techniky k nalodění 20. listopadu,“ řekl po milovickém testu manažer týmu Jan Kalivoda.

Vršecký Dakar nepojede

Se závěrečným testováním byl spokojený i šéfkonstruktér roudnické stáje David Vršecký. „Phoenix od posledního Dakaru prošel velkými změnami, proto můžu říct, že na jubilejním 40. ročníku se představí verze TATRA Phoenix 2.0. Hodně nám pomohla Silk Way Rallye, kterou Martin popsal jako doposud nejtěžší zkoušku techniky i posádky.

V Milovicích jsme testovali nové díly v opravdu ostrém módu,“ komentoval vývoj Vršecký. V minulých dnech musel čelit otázkám, jestli na Dakaru sedne za volant druhého vozu. „S naprostou jistotou už teď můžu říct, že pilotem druhého vozu nebudu. Mé zdravotní problémy mi to bohužel nedovolí. Přece jen dálková rallye je o něčem jiném než okruhy.“