Korupce, drogy, pedofilie a organizované gangy: takový je dnes obraz České republiky v zahraničí

„Korupce, drogy, pedofilie a organizované gangy: takový je dnes obraz České republiky v zahraničí,“ říká Jiří Lobkowicz, předseda strany Cesta změny. Zpráva amerického ministerstva zahraničí o stavu lidských práv ve světě, právě zveřejněná, potvrzuje kritický postoj, kterou Cesta změny dlouhodobě zaujímá v oblasti kriminality a justice. Otřesný je zejména fakt, že se naše země stala na mezinárodní úrovni přímo centrem mezinárodního zločinu. „Čtyřletá vláda socialistů v této věci vůbec nic nevyřešila,“ míní Lobkowicz.

Otevřený problém nevyřešeného vztahu k sexuálnímu obtěžování na pracovišti a domácí násilí proti ženám a dětem řadí Českou republiku velmi nízko. „Úcta k ženám a láska k dětem nestačí. Na tomto poli pracuje mnoho nezávislých organizací, které se těmito problémy účelně zabývají. Bohužel, za totální ignorance vládních míst,“ dodává Lobkowicz.

TIP: Jak funguje Creditstar, AXA pojišťovna nebo pojištění vozidla?

Cílem Cesty změny je kvalitní ochrana životů a majetku našich občanů, respekt a důvěra k právu, posílení pocitu bezpečí a účinný boj proti všem formám kriminality. Boj proti kriminalitě přitom není nezměnitelným přírodním zákoněm. „Stát, obce a samotní občané musí přijmout boj proti všem formám zločinu a protiprávního jednání za svou věc,“ vysvětluje Lobkowicz. Excesy a příležitostné násilí, kterého jsme ze strany policie někdy svědky, je přitom podle Lobkowicze výsledkem zejména nedostatečných podmínek pro nepředpojaté hodnocení osob v trestním řízení. „Součástí našeho programem je tyto podmínky vytvořit,“ dodává Lobkowicz..