Kradl jako straka

Napsal Redakce (ms) – Čtvrtek, Březen 30, 2017 · Napsat komentář 

TEPLICE – Z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku byl obviněn 44letý recidivista, který je podezřelý z několika krádeží. Přestože byl začátkem března obviněn z několika „vloupaček“ do sklepů, od páchání další trestné činnosti ho to vůbec neodradilo.

V polovině března vnikl v nočních hodinách do bytu, kde spali majitelé, jejich příbytek prohledal a odnesl si fotoaparát, tablet, externí disk a peněženku s doklady, penězi a platební kartou, celková škoda přesáhla dvacet tisíc korun.

Už tři dny nato ze spíže na chodbě panelového domu v Teplicích odcizil deset lahví vína.

V noci z pondělí na úterý vnikl přes chodbu na balkon v mezipatře činžovního domu, někdo ho ale vyrušil, a tak utekl s prázdnou. Před čtvrtou ranní se proto vydal do jednoho z teplických hotelů, kde se vloupal do recepce a odnesl si mobilní telefon za více než pět tisíc korun, po cestě z místa činu se vrátil na balkon, ze kterého předtím utekl, a odcizil z něj dvě přepravky s pivem.

S ohledem na pestrou trestní minulost obviněného a skutečnost, že na svobodě by zjevně v páchání trestné činnosti pokračoval, zaslal vyšetřovatel státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí recidivisty do vazby.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační