Kultovní zařízení Applu do vaší dlaně. Američtí designéři uvádí miniaturní polštářky Macintoshe a iMacu

Včera tomu bylo přesně 36 let od doby, co Apple představil první Macintosh, který změnil pohled lidí na segment osobních počítačů a ukázal, že i technologie mohou vizuálně vypadat dobře. Tohoto výročí si všimlo i americké designové studio Throwboy, které v návaznosti na tuto událost rozšířilo své plyšové portfolio o dva nové kusy.

Abychom byli konkrétnější: studio Throwboy je v komunitě fanoušků Applu známo především díky výrobě originálních polštářů na motivy ikonických produktů s nakousnutým jablkem v logu. Již pár let vede kolekci, která nabízí plyšové varianty jak prvního iPhonu z roku 2007 nebo iPodu z roku 2001, tak původního Apple II (1977), iMacu (1998) a právě Macintoshe.

Dvě poslední jmenované hračky nyní dostávají své menší sourozence, a to v podobě „kapesních“ polštářků, které vychází ze stejné podoby a podobně jako u větších variant kladou maximální důraz na všité linky, aby co nejlépe interpretovaly vzhled těchto technologicky zásadních strojů. Nazývá je jako Pocket Pillows a nabízí je zatím přes Kickstarter.

První iMac a první Macintosh (Foto: Throwboy)

Prostřednictvím kampaně na crowdfundingovém portálu ostatně Throwboy rozjelo i minulou kolekci regulérních polštářů, která se dle očekávání těšila natolik velké oblibě, že z ní udělal oficiální sortiment pro svůj internetový prodej. Každý se prodává za 40 dolarů, což je v přepočtu nějakých 920 korun.

Protože jsou ale nové přírůstky do polštářové rodiny studia znatelně menší a prakticky se vlezou do běžné lidské dlaně, přichází s nižší cenou. Na Kickstarteru se aktuálně prodávají od 13 dolarů (zhruba 280 korun) s tím, že lze využít různých bonusových balíčků pro výhodnější cenu za více kusů.

Očekávaná doba doručení je během května letošního roku, což je vzhledem k tomu, že Throwboy na Kickstarteru splnilo svůj minimální cíl, velmi reálné.

Záda iMacu z roku 1998 (Foto: Throwboy)