Již druhý ročník rockového festivalu v Kutné Hoře

Ta velká písmena RS v přívlastku nejsou chybou. Jsou zkratkou jedné z nejzákeřnějších nemocí, roztroušené sklerózy. A právě ve prospěch lidí takto postižených se v sobotu 2. června konal v Kutné Hoře již druhý ročník rockového festivalu.

Kutná Hora – Smyslem festivalu je seznámit širokou veřejnost s tímto onemocněním, které v České republice postihuje asi 19 tisíc lidí, a zároveň získat prostředky na výstavbu prvního rehabilitačního centra pro nemocné RS v ČR.

Vloni se festival konal v parku pod Vlašským dvorem, ale letos kvůli časovému překrytí s nedalekým koncertem MHF Kutná Hora 2012, musel být přemístěn do areálu zimního stadionu v KH. „Zpočátku jsme z toho byli zklamaní, ale teď, když vidím ten ideální prostor a když si uvědomím, že nebudeme tolik rušit lidi v okolí, jsem spokojená,“ svěřuje se manažerka festivalu Hana Ulmanová. Hlavní program začal v 15.30 hod. a trval do pozdních večerních hodin. Vystoupili v něm Petr Kolář s kapelou Buty, Marcela Březinová a OK Band, Vlasta Horváth s kapelou a Petr Kutheil s kapelou VOTCHI. Festival uspořádalo OS Roska Kutná Hora ve spolupráci s Českou hudební agenturou.