Již druhý ročník rockového festivalu v Kutné Hoře

Ta velká písmena RS v přívlastku nejsou chybou. Jsou zkratkou jedné z nejzákeřnějších nemocí, roztroušené sklerózy. A právě ve prospěch lidí takto postižených se v sobotu 2. června konal v Kutné Hoře. Byl to již druhý ročník rockového festivalu.

Smyslem festivalu je seznámit širokou veřejnost s tímto onemocněním. V České republice postihuje asi 19 tisíc lidí. Zároveň smyslem tohoto festivalu bylo získat prostředky na výstavbu prvního rehabilitačního centra pro nemocné RS v ČR.

Vloni se festival konal v parku pod Vlašským dvorem. Letos kvůli časovému překrytí s nedalekým koncertem MHF Kutná Hora 2012, musel být přemístěn do areálu zimního stadionu v KH. Zpočátku z toho byli organizátoři zklamaní, ale po tom, co viděli ten ideální prostor a když si uvědomili, že nebudou rušit lidi v okolí, byli spokojeni.

Hlavní program začal v 15.30 hod. a trval do pozdních večerních hodin. Vystoupili v něm Petr Kolář s kapelou Buty, Marcela Březinová a OK Band, Vlasta Horváth s kapelou a Petr Kutheil s kapelou VOTCHI. Festival uspořádalo OS Roska Kutná Hora ve spolupráci s Českou hudební agenturou.