Lázeňská startuje projekt TEPLICE ŽIVĚ 2017

TEPLICE ŽIVĚ 2017 – je vlastně seznam jednotlivých, převážně venkovních kulturních akcí, které proběhnou od června do poloviny září a přímo navazují na Slavnostní zahájení lázeňské sezony. Organizují je různí pořadatelé (např. Tonda Moravec, manželé Mackovi, Konzervatoř Teplice a další) na území města. Všechny akce jsou městem Teplice finančně podporovány.

Díky zmíněné dotaci z fondu na podporu kultury, neziskových aktivit a seniorů pro individuální žádosti jsou tyto akce pro občany i návštěvníky našeho města vesměs zdarma. Každá akce, ať už jednodenní či pravidelná, má svého pořadatele, který jí dává osobitý ráz.

Tato různorodost žánrová (folkové písně, dechovka, jazz, rock), pořadatelská i oborová umožňuje divákům najít si to své.

Za zmínku určitě stojí pravidelné nedělní odpoledne u Zahradního domu, kterým Vás každou neděli od poloviny května do konce září provází Tonda Moravec. Velmi oblíbenou se v loňském roce stala Teplická tančírna pod otevřeným nebem manželů Mackových.

Její druhý ročník proběhne na terase kavárny Krušnohorského divadla. Na stejném místě nebude chybět ani pravidelná akce Tančíme na terase za doprovodu kapel Doubravanka, Vabank a dalších. Zde se můžete v pátečních podvečerech těšit i na dixielandovou kapelu Old Boys.

Studenti teplické Konzervatoře se představí na přelomu května a června v centru města s projektem Hudba do ulic. Samozřejmě nebudou chybět ani pravidelné úterní a sobotní koncerty v Šanovské Mušli a každý čtvrtek koncerty v Seumeho kapli v Lipové ulici. V polovině července se na náměstí Svobody opět uskuteční hudební festival TEPLICE FREE LIVE, tentokrát s hlavní hvězdou zpěvákem Sebastianem s kapelou.

Pro milovníky umění byla otevřena historicky první městská galerie výtvarného umění Galerie Zahradní dům. Pozvánky na výstavy budou zveřejňovat v kalendáři akcí na stránkách města Teplice. Ten, kdo dává přednost spíše módě, si určitě vybere 1. ročník CZECH FASHION WEEK 2017.

Pořadatelem je akciová společnost European Press Holding Praha, která v Teplicích poslední víkend v červnu představí autorské módní přehlídky současných významných tuzemských i zahraničních módních návrhářů na obřím přehlídkovém molu pod kolonádou u Domu kultury Teplice. Díky podpoře města je u těchto akcí zvýhodněné vstupné.

Během léta tak proběhne v Teplicích více než 50 venkovních kulturních akcí. „Jste srdečně zváni!“, říká Radka Růžičková, náměstkyně primátora města Tep.