Logitech G: Aplikace, která zlepší zvuk ve hře, stačí si vyfotografovat ucho

Logitech G vydal novou aplikaci, která podporuje přizpůsobení si zvuku podle potřeby. V této aplikaci si můžete nastavit zvuk podle sebe, ať už chcete lépe slyšet něčí kroky nebo hrajete závodní hru.

Nová aplikace se jmenuje Immerse a byla vytvořena společností Embody ve spolupráci s Logitech G. Embody na svém webu říká, že aplikace Immerse byla navržená tak, aby umožnila hráčům PC „slyšet zvuky ve hře tak, jako kdybyste je slyšeli v reálném světě“. Zvuky se tedy mohou zdát, že jsou od Vás blíže nebo dále.

Aplikace Immerse používá AI k vytvoření personalizovaného zvukového profilu pro každého uživatele. Když se zaregistrujete do aplikace, Immerse vyžaduje, abyste naskenovali QR kód a pomocí svého smartphonu si vyfotografovali pravé ucho. Immerse AI pak pomocí algoritmů analyzuje všechny části ucha a předpoví, jak Vaše uši přijímají zvuk.

Aplikace Immerse je placená služba. Předplatné této aplikace začíná na $3 (69 Kč) za měsíc, bezplatná zkušební doba trvá dva týdny.

Aplikace Immerse podporuje více náhlavních souprav Logitech G, včetně herních náhlavních souprav G Pro X a Pro.

Kromě společnosti Logitech nabízí Immerse také podporu pro sluchátka od společnosti Beyerdynamic. Je zde tedy možnost, že se společnost Embody v budoucnu spojí i s dalšími společnostmi.