Logitech Pro X – nová klávesnice se zaměnitelnými tlačítky

Mechanická herní klávesnice Logitech Pro X používá tlačítka, které lze zaměnit. Jak uvádí zprávy Tom’s Hardware, můžete je jednoduše zaměnit pomocí plastového nástroje, díky kterému je jejich odstranění a nahrazení téměř snadné.

Snadná změna tlačítek klávesnice je skvělá pro každého, kdo chce vyzkoušet jiný typ spínače, aniž by musel vyměnit celou klávesnici. Stačí si jen koupit novou sadu tlačítek. Vzhledem k tomu, že si je můžete vyměnit jednotlivě, tak si také teoreticky můžete přizpůsobit desku, která pro některé klávesy používá jeden přepínač a pro jiné zcela jiný přepínač.

Klávesnice s těmito takzvanými „vyměňovacími“ tlačítky však nejsou novinkou. Již dříve jsme je mohli vidět u jiných specializovaných výrobců jako jsou Input Club nebo Massdrop. Logitech však má potenciál představit tuto funkci mnohem většímu publiku.

Jinak se však jedná o docela typickou klávesnici, neobsahuje však numerickou klávesnici (která se obvykle nachází na pravé straně). Připojuje se k počítači pomocí kabelu micro USB a má osvětlení RGB.

A její cena?

Logitech plánuje prodat balíček 92 tlačítek za $49.99 (1 180 Kč), což by mělo stačit k nahrazení každého tlačítka na modelu Pro X. Ta bude dostupná ve variantách: GX Blue Clicky, GX Red Linear a GX Brown Tactile.

Logitech prodává dvě hlavní verze této klávesnice. Model Pro X je ten, o který se zajímáte, pokud chcete snadno odpojitelné spínače a stojí $149,99 (3 540 Kč) s přepínači GX Clicky, Linear nebo Tactile. Pokud nemáte v úmyslu vyměnit spínače klávesnice, Logitech také prodává model klávesnice bez X Pro za 129,99 USD, kde jsou spínače připájeny k desce s plošnými spoji – je k dispozici pouze s přepínači click. Oba modely budou k dispozici později v říjnu.

Logitech prodává dve hlavní verze této klávesnice. Model Pro X (s vyměnitelnými prvky) za cenu $149,99 (3 540 Kč). Pokud však nemáte v úmyslu si vyměňovat tlačítka, tak Vám postačí verze Pro za $129,99 (3 070 Kč), kde jsou tlačítka připájeny k desce s plošnými spoji. Oba modely budou k dispozici koncem října.