Našlapaný Mac Pro za stovky tisíc korun v praxi. Jak si vede v rukou prvních youtuberů?

Apple včera po dlouhém očekávání uvedl do prodeje nový Mac Pro, čímž potěšil prakticky jen ty nejnáročnější uživatele. Přeci jen možnost 28 procesorových jader Intel Xeon, 1,5 TB paměti RAM, dvou grafických karet Radeon Pro Vega II Duo s 64GB pamětí a osmi rozšiřovacích slotů PCIExpress běžný uživatel nemá šanci využít. Navíc s cenou atakující až 1,7 milionu korun.

To ovšem nic nemění na faktu, že Apple po dlouhé době představil plně modulární stroj, který bude možné si upravovat dle libosti a v průběhu času, což se logicky líbí maximálním profesionálům, mezi které se řadí i někteří youtubeři. Mezi ně patří třeba známý Marques Brownlee, který měl  příležitost Mac Pro testovat několik dní před uvedením a ihned na YouTube nahrál své dojmy.

Jedním z dalších šťastlivců, kteří měli možnost nadupaný Mac Pro vyzkoušet před oficiálním uvedením, se stal i Jonathan Morrison, jenž se ve svém video zaměřuje i na profesionální externí monitor Pro Display XDR. Nechybí ani odlehčená recenze od youtuberky iJustine, na kterou se můžete také podívat níže.

Vesměs si všichni shodují na tom, že toto zařízení nemá v historii Applu obdoby. Nabízí ohromný výkon, který využije jen velice specifická skupina, nespočet rozšiřitelných možností a řadu otázek, na které bude možné zodpovědět až po řádném testování.

Co se týče bližších informací o tomto stroji, doporučujeme článek ze včerejšího večera, který jsme na Vdenik.cz publikovali. V něm se zabýváme podrobnějšími specifikacemi a cenami, které útočí na skutečně šílené hranice.