Mejstřík: Za útokem proti mně stojí ODS na Praze 1

Senátor Martin Mejstřík poskytl dnes chronologii událostí, vedoucí ke kampani, kterou proti němu zahájila Mladá fronta Dnes a TV Nova. Zveřejňujeme chronologii proto, že nedostala v médiích prostor a ve zkratce celou kampaň posílila. Mejstřík požaduje od Mladé fronty Dnes a TV Nova omluvu.

Podle Mejstříka stojí za celou kampaní patrně organizace ODS na Praze 1. Svědčí o tom série případů, v nichž Martin Mejstřík jako zastupitel vystupoval proti předraženým zakázkám a pokusům ODS. Byl zkrátka těmto lidem trnem v oku. Je také svědectvím o účinné mediální manipulaci.

Chronologie – kauza byt a povodňový příspěvek

2002

červenec

– úřady vyřizují naši žádost o výměnu bytu – 31. července – uzavřena nájemní smlouva na byt ve Zborovské ulici. Trvalé bydliště nadále zůstává ve Všehrdově ulici, Praha I – Malá Strana.

srpen

– 5. srpna byt ve Zborovské uvolněn předchozí nájemnicí – 12. srpna objednáni malíři, počítáme s úpravou podlah a kuchyně – nová nájemnice našeho bývalého bytu ve Všehrdově ulici (Praha I) nabízí, že zde můžeme bydlet až do jara 2003; nabídku odmítáme, ale uzavíráme dohodu do konce srpna, než provedeme úpravy v novém bytě.

12. srpna se na Prahu valí 500letá voda – v noci z 12. na 13. srpna (24.00 – 03.00) stěhujeme ze Všehrdovy ulice do Zborovské knihy a část oblečení, ráno organizujeme pomoc ostatním ohroženým nájemníkům.

16. srpna jako první z nájemníků procházím dům ve Všehrdově ulici za přítomnosti statika; organizuji záchranné práce v domě.

23. srpna – mimořádné jednání Zastupitelstva MČ Praha I; konstatuji, že dle mého názoru zneužil starosta J. Bürgemeister pravomocí šéfa Krizového štábu a za zády zatopených Malostraňáků rozjel kontroverzní „rekonstrukci“ Kampy (viz Právo 21. srpna 2002 + fotodokumentace).

29. srpna podává nová majitelka bytu žádost o Výpomoc MČ Praha I (30 tisíc Kč); o tom, že žádost podala, nejsme informováni.

31. srpna je dům odbahněn; definitivně opouštíme byt ve Všehrdově ulici

září

2. září zahajuji úpravy bytu ve Zborovské; má žena podává na radu pracovnic Odboru sociální péče žádost o Výpomoc MČ Praha I (30 tisíc Kč + 5 tisíc na každé nezaopatřené dítě) ze Sociálního fondu. – nová majitelka bytu ve Všehrdově ulici nás informuje o tom, že také zažádala o povodňový příspěvek.

9. září – řádné jednání Zastupitelstva MČ Praha I. Schválen bianko šek na cca 300 mil. Kč pro vybrané firmy (popovodňové rekonstrukce, mj. f. Navatyp). – na doporučení paní Knotkové z MČ Prahy I žena stahuje svou žádost – 24. září zahajuji senátní kampaň

říjen

14. září – řádné jednání Zastupitelstva MČ Praha I. Odmítnuto projednání mého materiálu, který se týká povodně a „rekonstrukce“ Kampy. – 25., 26. října I. kolo senátních voleb

listopad

1., 2. listopadu II. kolo senátních voleb, komunální volby – 12. listopadu informace: „Něco se chystá!“ – 18. listopadu navečer odjezd na venkov (v Praze je NATO), ve dveřích doručena soudním poslem žaloba na komunální volbu (Městský soud v Praze).

22. listopadu telefon z Nejvyššího soudu v Brně s žádostí o vyjádření (žaloba na senátní volbu) – 25. listopadu večer informace: „Najali si na Tebe MF Dnes!“ – 26. listopadu, cca 10.00 telefonuje Sabina Slonková a otevírá causu „40 tisíc“; v následném telefonátu ji poprvé žádám o schůzku, do konce týdne pak marně 4x.

27. listopadu vychází v MF Dnes článek Sabiny Slonkové; Policie ČR sbírá během dopoledne na radnici MČ Prahy I podklady k ověření údajů publikovaných v článku; odpoledne natáčí TV NOVA ve Všehrdově ulici, pak na mne čekají před bytem ve Zborovské; ve stejnou dobu podává žena k článku vysvětlení na Policii ČR v Bartolomějské ulici; ve večerní zpravodajské relaci mne TV NOVA obviní z dvojnásobného pokusu o podvod

Vybrané aktivity Martina Mejstříka coby zastupitele MČ Prahy I

2002 – protest proti bianko šeku Nadaci Pražské děti (půjčka na terénní úpravy školky v přírodě v Janově nad Nisou – nezdůvodněná, neupřesněno na jaké úpravy peníze půjdou, bez předložení rozpočtu a kalkulací zamýšlených prací; některými zastupiteli vzneseno podezření, že jde o „půjčku“ na předvolební kampaň ODS).

Na poslední chvíli zastavil utajovanou stavbu nové příjezdové rampy k Sovovým mlýnům (5 milionů Kč) a rozvířil debatu kolem stejně před veřejností tutlaného záměru rekonstrukce parku na Kampě – pomohl zastavit zahájení „rekonstrukce Kampy“ během povodní (50 milionů Kč) a dosáhl příslibu veřejné debaty (za kritizovaný projekt vyplacen cca 1 mil. Kč).

Protestoval proti bianko šeku několika vybraným firmám na popovodňové práce (cca 300 milionů Kč). Nezdůvodněná částka, neodůvodněně odmítnuto výběrové řízení na firmy provádějící práce, neodůvodněn výběr firem – viz Navatyp). „Dar“ firmám prošel o jediný hlas. – účastnil se jednání o sestavení koalice na radnici Prahy I bez ODS.