Microsoft Surface Duo je nové skládací zařízení se systémem Android

Společnost Microsoft právě vydala nový Microsoft Surface Duo, skládací zařízení s velikostí, která se Vám vleze do kapsy! Zařízení je založeno na Androidu.

Microsoft na začátku objasnil, že nechce označovat Surface Duo jako „telefon“, i když dělá vše, co byste očekávali od smartphonu Android. To zahrnuje volání, odesílání textových zpráv a instalaci kterékoliv aplikace z Obchodu Google Play.

Podle Panose Panaye, který dnes odhalil Microsoft Surface Duo na jevišti firemní akce Surface, je zařízení plodem spolupráce mezi Microsoftem a Google. Panay říká, že povrchové duo představuje to nejlepší od společnosti Microsoft a to nejlepší z Googlu, které se spojují a vytvářejí zařízení, které je narozdíl od ostatních jiné.

Přestože je Microsoft Surface Duo skládací zařízení, nelze jej sklopit stejným způsobem jako Galaxy Fold v tom, že nemá přes závěs obrazovku. Místo toho je Surface Duo spíš jako dva malé iPady spojené k sobě.

Dokonce si můžete na každý displej zobrazit zvlášť aplikaci v plné velikosti. Také si z tohoto stroje můžete udělat takový menší notebook, kdy jeden displej bude fungovat jako klávesnice a druhý jako obrazovka. Také můžete přetahovat informace z jednoho displeje na druhý.

Pokud jde o specifikace, víme, že zařízení je napájeno procesorem Qualcomm Snapdragon 855 a běží na Android 9 Pie. Což je vylepšená verze speciálně určená pro zařízení se dvěmi zobrazovacími jednotkami. Každý displej má velikost 5,6 palců. Surface Duo zatím nemá žádný fotoaparát, ale určitě ho tam časem přidají. Jiné specifikace jsou prozatím záhadou.

Zatím ještě není uvedena cena tohoto produktu, ale víme, že Surface Duo bude dostupný někdy na Vánoce v roce 2020. Takže bohužel si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.