Moderátor Hammond známý z Top Gearu málem uhořel v elektrosporťáku

Nejmladší z tradičních moderátorů slavného britského televizního pořadu BBC Top Gear Richard Hammond vážně havaroval ve Švýcarsku při natáčení jednoho z jeho nových pořadů. Elektrický supersport shořel, Hammond z něj ale stačil vystoupit a vrtulníkem byl přepraven do nemocnice. Jeho stav naštěstí není vážný.

Sedmačtyřicetiletý moderátor řídil elektrický speciál Rimac Concept One, který vylétl ze zatáčky a skončil mimo silnici, kde shořel. Stalo se to při natáčení show The Grand Tour. Při třetí jízdě Hammonda na trati ve švýcarském Sankt Gallenu, na které se o tomto víkendu jede závod do vrchu. Moderátor má jako zázrakem jen zlomenou nohu.

Jeho dlouholetý kolega Jeremy Clarkson nehodu komentoval slovy. „Byla to nejděsivější nehoda, jakou jsem kdy viděl.“ Rimac Concept One je elektrický supersport s výkonem 1224 koní. Umí jet rychlostí 355 kilometrů v hodině. Akceleraci z nuly na stovku zvládne za dvě a půl sekundy. Cena vozu je v přepočtu 28 miliónů korun.

Hammond měl štěstí už před jedenácti lety, když závodnímu autu, ve kterém seděl, praskla pneumatika v rychlosti 463 kilometrů v hodině. Moderátor sice při nehodě utrpěl vážná zranění mozku a v nemocnici strávil pět týdnů, ale po zotavení se dokázal vrátit k natáčení dalších dílů pořadu Top Gear.