Moderátor Hammond známý z Top Gearu málem uhořel v elektrosporťáku

Jak informoval náš partnerský web autoeco.cz, nejmladší z tradičních moderátorů slavného britského televizního pořadu BBC Top Gear Richard Hammond vážně havaroval ve Švýcarsku při natáčení jednoho z jeho nových pořadů. Elektrický supersport shořel, Hammond z něj ale stačil vystoupit a vrtulníkem byl přepraven do nemocnice. Jeho stav naštěstí není vážný.

Sedmačtyřicetiletý moderátor řídil elektrický speciál Rimac Concept One, který vylétl ze zatáčky a skončil mimo silnici, kde shořel. Stalo se to při natáčení show The Grand Tour při třetí jízdě Hammonda na trati ve švýcarském Sankt Gallenu, na které se o tomto víkendu jede závod do vrchu. Moderátor má jako zázrakem jen zlomenou nohu.

Jeho dlouholetý kolega Jeremy Clarkson nehodu komentoval slovy: „Byla to nejděsivější nehoda, jakou jsem kdy viděl.“ Rimac Concept One je elektrický supersport s výkonem 1224 koní, který umí jet rychlostí 355 kilometrů v hodině. Akceleraci z nuly na stovku zvládne za dvě a půl sekundy. Cena vozu je v přepočtu 28 miliónů korun.

Hammond měl štěstí už před jedenácti lety, když závodnímu autu, ve kterém seděl, praskla pneumatika v rychlosti 463 kilometrů v hodině. Moderátor sice při nehodě utrpěl vážná zranění mozku a v nemocnici strávil pět týdnů, ale po zotavení se dokázal vrátit k natáčení dalších dílů pořadu Top Gear.