Možná je to rolovací smartphone LG Projekt B

lg_smartphone

Společnost LG přišla s novým designem smartphonu. Jedná se o připravovaný telefonu s rolovatelným displejem. Předpokládá se, že přezdívaný Projekt B (telefon), bude uvedený na trh v březnu roku 2021. Máme již k dispozici snímky, jak by údajný telefon mohl vypadat.

Společnost LetsGoDigital vytvořila patent udělený společnosti LG na smrtphone s rolovatelným displejem. Patent má náezv „Roll-slide mobile terminal“ a byl podán korejskou společností v srpnu 2019. Zveřejněn byl v září tohoto roku a od té doby byl zařazen do databáze WIPO (World Intellectual Property Office).

Design smartphonu

Snímky popisují telefon se zatahovacími rámečky a OLED displejem, který se vysouvá z levé i pravé strany. Po vytažení se plocha displeje zdvojnásobí. Kromě toho si uživatelé mohou vysunout pouze jednu stranu displeje, nikoli obě.

Pokud chcete telefon používat normálně, rolovací obrazovku si zasunete zpět do krytu a vytvoříte tak běžný telefon, na který jsme nyní zvyklí.

Jsou zde použité elastické prvky, abyste s displejem mohli plynule pohybovat, také ale bude mít zaveden mechanismu, který bude bránit neúmyslnému rolování displeje.

Zatím není zcela jasné, zda se jedná o zařízení Project B, o kterém všichni mluví. Více se dozvíme, až když budou k dispozici uniklé snímky z důvěryhodných zdrojů nebo pokud společnost zařízení oficiálně nezveřejní.