Mysteriózní antologie od Spielberga nebo thriller s Chrisem Evansem. Apple TV+ odhaluje nejbližší program

Ještě dlouho bude trvat, než se Apple TV+ zbaví okamžité asociace „málo obsahu“, usilovně na tom však pracuje. Jak bylo slíbeno, nové tituly se objevují každý měsíc a od začátku roku přibyly kompletní první řady tří seriálů. V následujících týdnech se lze těšit na vysoce očekávané Amazing Stories od Stevena Spielberga a následovat je budou nové komedie, dokumenty, dramata i záhady.

Apple TV+ začalo tento rok poměrně silně, alespoň z hlediska přijetí uvedených seriálů. Antologická Little America o skutečných příbězích emigrantů žijících ve Spojených státech se setkala s takřka všeobecným nadšením. Velmi dobře byl přijat také komediální Mythic Quest: Raven’s Banquet ze světa herních vývojářů a chválu zatím sbírá také dokumentární Visible: Out On Television o coming outu slavných homosexuálů.

Stejně jako dosud vše, co na streamovací službě Applu vyšlo, se také poslední novinky dočkají druhých řad, do té doby by se ovšem mělo objevit ještě mnoho jiných zajímavých projektů.

Antologii Amazing Stories na Apple TV+ přináší sám Steven Spielberg (Foto: Apple)

Prvním z nich bude antologický seriál Amazing Stories (Neuvěřitelné příběhy) od tvůrce Stevena Spielberga, který v moderním pojetí naváže na populární stejnojmenný titul z 80. let. Sázet se bude na kreativní nápady podněcující k zamyšlení, přičemž nelze očekávat jednotný žánr jako spíše autorské pojetí každého z režisérů. Na deseti epizodách pracovali režiséři seriálů jako Ztraceni, Mentalista, Hra o trůny, Neuvěřitelná, Utopia a podobně.

Amazing Stories by kvůli svému konceptu fantastických příběhů mohlo v kontextu dnešní televize působit poněkud retro, na druhou stranu by také mohlo připomenout Stranger Things nebo Černé zrcadlo. O tom, jestli novinku vůbec půjde k něčemu známému přirovnat, se diváci budou moci přesvědčit už 6. března.

20. března bude následovat hvězdně obsazené drama Bankéř a 3. dubna se opět vrátíme k záhadám u seriálu Home Before Dark. Toto mysteriózní drama bude vyprávět příběh inspirovaný skutečnými událostmi ze života nyní třináctileté Hilde Lysiak, nejmladší členky Society of Professional Journalists (Sdružení profesionálních novinářů). Mladá hrdinka se bude snažit odhalit pravdu skrytou hluboko pod povrchem odloženého případu.

Dokument Home představí jedny z nejzajímavějších domů na světě (Foto: Apple)

17. dubna vyjdou hned dvě novinky, krátký animovaný film a dokumentární série o inovativním bydlení. Animovaný film Here We Are: Notes for Living on Planet Earth vyjde u příležitosti letošního Dne Země a bude následovat jeden den v životě chlapce učícího se o naší planetě. Jeho postavy namluvily herecké hvězdy Meryl Streep, Chris O’Dowd známý například ze sitcomu IT Crowd a Jacob Tremblay nominovaný na Oscara za roli ve filmu Room.

Dokumentární série Home divákům poskytne exkluzivní pohled do „nejinovativnějších domovů na světě“. Každá z devíti epizod představí jiný architektonický koncept a bude se snažit rozšířit představy o tom, jak může bydlení v moderním světě vypadat a fungovat.

24. dubna bude v dramatické minisérii Defending Jacob možné vidět představitele Kapitána Ameriky Chrise Evanse poprvé od doby, co opustil jednu z největších franšíz všech dob. V adaptaci oceňovaného knižního thrilleru se stejným názvem ztvární roli okresního advokáta, jehož čtrnáctiletý syn je obviněn z vraždy svého spolužáka. Bude tak čelit sofiině volbě, jestli dát přednost svému závazku soudnímu systému nebo bezpodmínečné lásce ke svému potomkovi.

Seriál Home Before Dark představí příběh třináctileté investigativní novinářky (Foto: Apple)

O týden později, 1. května, na Apple TV+ dorazí Trying, první britský seriál služby. Tato vztahová komedie, vyprodukovaná v BBC Studios, se bude zabývat tématy dospívání, usazování se a hledání životní lásky.

Na 5. června se nakonec chystá vydání dokumentární série Dear zaměřující se na vliv významných osobností prostřednictvím dopisů, které jim napsali jejich obdivovatelé. V prvních deseti dílech se objeví lidé jako Oprah Winfrey, Gloria Steinem, Spike Lee, Lin-Manuel Miranda, Yara Shahidi, Stevie Wonder, Aly Raisman, Misty Copeland nebo Big Bird.