Na Moldavě se o víkend rozloučili s turistickou sezónou

Z Litvínova, Teplic a Ústí nad Labem se vypravili v sobotu turisté zvláštním historickým motoráčkem do Moldavy v Krušných horách, aby se rozloučili s turistickou sezónou.

Součástí rozloučení s turistickou sezónou, které připravily Českojiřetínský spolek – spolek pro obnovu Krušnohoří a Destinační agentura Krušné hory, bylo také promítání dokumentárního filmu o unikátní moldavské dráze. Akci podpořil Ústecký kraj, turisty na moldavském nádraží přivítal krajský radní Martin Klika.

Jízda historickým vlakem a program na starém moldavském nádraží přilákaly stovky turistů. V historické budově moldavského nádraží se mohli turisté podívat na výstavu fotografií Krásy Krušných hor, ochutnat pivo vařené ve městě na moldavské dráze OSSEGG, projít si s průvodcem rozlehlé nádraží, které je nově v majetku obce a hlavně zhlédnout dokumentární film o moldavské horské dráze Teplickém Semmeringu.

Zpracování dokumentu finančně podpořil Ústecký kraj. „Ústecký kraj podporuje provoz moldavské horské dráhy jako turistické atraktivity kraje. Dnešní zájem o akci spojenou s jízdou vlakem svědčí o tom, že horská dráha má pro obyvatele kraje stále svou přitažlivost,“ uvedl při zahájení akce Martin Klika.

Ten také se starostou Moldavy Jaroslavem Pokem diskutoval o budoucnosti moldavského nádraží. Kdysi slavné a rozsáhlé nádraží sloužilo i dráze saské, která byla pokračováním dráhy české. Ze dvanácti kolejí s přechodovou stanicí do Německa je dnes koncovou stanicí o dvou kolejích železniční tratě Most – Dubí – Moldava v Krušných horách.

Budova nádraží, skladiště, výtopna a rozsáhlý pozemek, na kterém leží kolejiště, jsou v seznamu kulturních památek ČR.

TIP: Termální lázně, památky a odpočinek nabízí Budapešť.