Nábytkářský gigant IKEA se svou novou iOS aplikací vyzývá k důrazu na životní prostředí

V poslední době již prakticky není možné, abychom během jednoho dne o tématu ekologie alespoň nezaslechli. Do boje za ochranu životního prostředí se pouští čím dál více firem, které k tomu vyzývají i své zákazníky. Kampaň pro lepší životní prostředí se rozhodl vytvořit i švédský gigant IKEA, který nově spustil mobilní aplikaci pro iOS a Android motivující zákazníky k většímu důrazu na ekologické smýšlení.

Aplikace IKEA Better Living vede své uživatele k tomu, aby dělali ve svém životě jednoduché změny, které přispějí nejen v boji za lepší životní prostředí na zemi, ale i za své zdravější tělo. Skrze aplikaci mají možnost poznat nové lidi a vytvářet tak kolem sebe komunitu, ve které se mohou navzájem motivovat a soupeřit proti sobě v sezónních výzvách, které IKEA pravidelně vypisuje. Za splněné cíle uživatelé získávají body, za které mohou vyhrát i hmotné ceny.

Ve své nové kampani IKEA upozorňuje na to, že i malé kroky na cestě za ekologičtějším životem se vyplatí. Zákazníky vyzývá k tomu, aby se nebáli ani malých změn, jako je vyprané prádlo místo sušičky vysušit na čerstvém vzduchu, zhasínat doma světla či domů pořídit úspornější LED osvětlení.

IKEA jako součást kampaně zákazníkům nabízí široký výběr produktů, které jim na cestě za ekologičtějším životem pomohou. Příkladem jsou mísicí kuchyňské baterie, které šetří vodu, lahve na vodu i různá řešení pro skladování potravin.

Aplikace IKEA Better Living je již nyní dostupná zdarma pro zařízení s operačním systémem iOS i Android.