Nechala dítě v rozpáleném autě a šla hrát automaty

Napsal Redakce (ms) – Úterý, Květen 16, 2017 · Napsat komentář 

ÚSTÍ NAD LABEM – Všebořičtí policisté v neděli v odpoledních hodinách museli rozbít okénko u zaparkovaného vozidla. Kolem třetí hodiny odpoledne volal na linku 158 muž, že v garážovém dvoře v ulici Lipová stojí zaparkované vozidlo a v něm je plačící dítě.

Na místo se ihned dostavila hlídka všebořických policistů, která zjistila, že ve vozidle je opravdu plačící kojenec a jinak v blízkosti vozidla se nikdo nenachází. Vzhledem k tomu, že svítilo slunce a hlasitý pláč nasvědčoval tomu, že dítě je ve vozidle již delší dobu, tak policisté neváhali a okénko u vozidla rozbili.

Následně dítě vyndali a zavolali rychlou záchrannou službu. Po chvíli se na místo dostavila matka a uvedla, že byla pouhých 5 minut v místní herně. Policisté si její tvrzení vzápětí ověřili a zjistili, že v herně nebyla 5 minut, ale minimálně hodinu hrála na automatech.

Osmiměsíční kojenec byl následně společně s matkou odvezen do nemocnice na vyšetření. Po vyšetření byl na žádost matky propuštěn domů. V současné době tuto 30letou ženu policisté šetří pro podezření z trestného činu Opuštění dítěte nebo svěřené osoby, za což jí hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 1 roku do 5 let.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační