Neokradl i vás?

Napsal Redakce (ms) – Čtvrtek, Listopad 29, 2018 · Napsat komentář 

Z trestného činu zpronevěry byl obviněn 35letý muž, který je podezřelý, že se podvodným jednáním obohatil na úkor jiných lidí o více jak půl milionu korun.

Na sociální síti Facebook si založil a od jara do srpna 2018 správcoval skupinu “Cestování, cestovatelská seznamka, informace na cesty”, kam se připojovali lidé, kteří mají zájem o cestování.

Ve skupině jim nabízel získání levnějších letenek převážně na Srí Lanku, dostupných údajně z neveřejných nabídek. Se zájemci se prostřednictvím zpráv, Messengeru, nebo emailu dohodl na konkrétní destinaci, nechal si požadovanou částku zaslat na bankovní účet, slíbené letenky ale lidem, kteří mu zaplatili, neposlal. Policisté zatím znají 13 poškozených, které připravil o 522 tisíc korun, předpokládají ale, že obětí z celé republiky může být daleko více.

Vyzýváme spoluobčany, kteří byli podobným způsobem podvedeni, aby kontaktovali kriminální policii v Teplicích na tel. č. 974 439 449, nebo se obrátili na nejbližší policejní služebnu, případně na linku 158.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační