Netflix přidal funkci „zamknutí obrazovky“ během přehrávání

Při sledování Netflixu na mobilním zařízení může být frustrující náhodně kliknout na jakékoliv tlačítko a zkomplikovat si tak přehrávání videa. Naštěstí Netflix uvádí novou funkci pro zařízení Android, která se tomu snaží zabránit.

Tato nová funkce, které si všiml 9to5Google, umožňuje uživatelům systému Android vyhnout se náhodným dotykům obrazovky při používání mobilní aplikace Netflix. Po zahájení sledování televizní show nebo filmu se ve spodní části obrazovky objeví možnost „Zámek obrazovky“.

Aktivace Zámku obrazovku zastaví zobrazování tlačítek, jako jsou „Přehrát a Zastavit“, což Vám pomůže zabránit zastavení přehrávání nebo náhodnému povolení titulků. Pokud chcete tuto funkci zakázat, klepněte na obrazovku a objeví se výzva k odemknutí, na kterou musíte dvakrát klepnout.

Gesta systému Android, jako je přejíždění prstem zpět, fungují i po aktivaci této funkce, takže není zcela spolehlivá. Pokud ale sledujete Netflix s malým dítětem, může se zdát tato funkce jako cenný nástroj pro přímé přehrávání show nebo filmu.