Nikdy jsem nebyl straník, ale teď nemohu jinak, zhodnotil starosta Týna nad Vltavou

„Nikdy jsem nebyl straník, ale teď nemohu jinak,“ zhodnotil svou volbu Jiří Eisenvort, starosta Týna nad Vltavou a čerstvý předseda Jihočeské organizace Cesty změny (CZ). Místopředsedou byl zvolen Richard Makovec, mladý podnikatel. Součástí volební akce v Českých Budějovicích byla snídaně s občanskými sdruženími, které se zajímaly zejména o postoje CZ vůči Temelínské elektrárně.

Jiří Lobkowicz, předseda CZ, připomněl, že ještě na počátku 90. let bylo možné elektrárnu zastavit. „Není jde o to, jak zaručit její maximální bezpečnost,“ zdůraznil. „S občanskými sdruženími máme pravidelný kontakt,“ podotkla Monika Němcová, místopředsedkyně CZ a volební jednička v regionu.

TIP: Jak funguje VIA SMS, půjčka bez zaměstnání nebo půjčka ihned bez doložení příjmu?

Odpoledne se zástupci CZ zúčastnili předání peněžitého daru 25 000 stacionáři Světluška v Českých Budějovicích, který pečuje o postižené děti. „Náš dar není vysoký, ale je od srdce,“ řekl Jiří Lobkowicz. V průběhu dne byli kandidáti CZ v ulicích města, kde rozdávali CZ Express, volební noviny Cesty změny. Do jihočeského regionu se Jiří Lobkowicz vrátí ještě několik dní před volbami.