Nominace Karla Schwarzenberka do Evropského parlamentu

S potěšením a radostí přivítala Cesta změny (CZ) nominaci Karla Schwarzenberka, bývalého kancléře Václava Havla, do čela liberální kandidátky Unie svobody-Demokratické unie (US-DEU). Na sestavování kandidátky se aktivně podílí také Cesta změny společně s dalšími stranami koordinační rady.

V osobnosti Karla Schwarzenberka se pojí úcta k české tradici a odhodlání hrát aktivní roli v Evropské unii. „Mám obrovskou radost,“ říká Jiří Lobkowicz, předseda Cesty změny. „Karel je ten nejlepší možný kandidát, jakého bychom si měli v Evropě přát,“ dodává. „Věřím, že jeho liberální orientace bude stvrzena i jeho vstupem do frakce evropských liberálů,“ doplňuje Lobkowicz.

TIP: Jak fungují online půjčky bez registru a jak ji využít na nákup v Primark eshop nebo konkrétního parfému Versace pour homme?

Cesta změny potvrdila již na své republikové radě v Českých Budějovicích 1. listopadu, že kandidaturu Karla Schwarzenberka prosazuje napříč uskupením koordinační rady, které se pravidelně schází.

Koordinační rada je smluvním svazkem liberálně orientovaných stran a hnutí: CZ, Občanské demokratické aliance (ODA), hnutí Nezávislých (NEZ), Volby pro město (VPM), Liberálně reformní strany (LiRA) – ve spolupráci s US-DEU a Sdružením nezávislých kandidátů (SNK). Minulý týden projevil zájem o spolupráci v koordinační radě také Klub angažovaných nestraníků (KAN).