Nová Honda HR-V dostane atmosférickou patnáctistovku

Japonská automobilka odhalila první informace o připravovaném crossoveru Honda HR-V. Kompaktní SUV přijíždí s přepracovanou stylovou karoserií. Změn se dočkal také interiér, který nabízí kvalitnější materiály a lepší odhlučnění. V základu se pod kapotou objeví atmosférická patnáctistovka. Motorizaci rozšíří také přeplňovaný čtyřválec nebo úsporný turbodiesel.

Omlazené kompaktní SUV nabídne novou příď´s širokou chromovou lištou na masce chladiče. V předním nárazníku jsou větší nasávací výřezy a kulaté mlhovky. Hlavní světlomety mají ve standardu projekční čočky s inovovanými LED světly pro jízdu ve dne.

Pod kapotu se dostala atmosférická zážehová patnáctistovka s objemem 1,5 litru a technologií i-VTEC. Tu inženýři Hondy naladili na 130 koní a 155 Nm točivého momentu, který je k dispozici v 4600 otáčkách za minutu.

Proti hluku hlukem

Kabinu vybavili technici další protihlukovou izolací, především v oblastech kolem přední oddělovací přepážky, podběhů kol, zavazadlového prostoru a panelů bočních dveří. V závislosti na třídě se v autech objeví technologie aktivního potlačení hluku. Ta pomocí dvou vnitřních mikrofonů monitoruje nízkofrekvenční hluk a potlačuje ho skrze reproduktory načasovanými signály v opačné fázi.

Honda HR-V modelového roku 2019 se dostává na jednotlivé trhy už od letošního října. Příští rok se dočkáme přeplňovaného motoru o objemu 1.5 litru a vznětové šestnáctistovky.

Víc o nové Hondě HR-V v příštím čísle SUV Magazínu.

Foto: Honda