Nová hra od Nintenda s doktorem Mariem dorazí na iOS už 10. července

Nintendo patří mezi tradiční vývojářská studia a vzhledem k tomu, jaké megahity má na kontě (Mario Bros., Donkey Kong, Zelda a řada dalších), stále se o tuto japonskou firmu projevuje velký zájem. To se týká i hráčů na iOS, kteří mají k dispozici hry Fire Emblem HeroesAnimal Crossing: Pocket CampSuper Mario Run a ostatně i Pokémon GO. Tento výčet se však již brzy rozšíří.

Jak Nintendo avizovalo začátkem roku, na iOS chystá hru, kde by hrál hlavní roli ikonický Mario v roli doktora. Dosud se však o novém titulu pod názvem Dr. Mario World příliš nevědělo, což se nyní mění. Novinka bude založena na klasickém plošinovém formátu střelování nepřátel ve vertikálním stylu.Mario jakožto doktor (respektive hráč) totiž bude mít k dispozici speciální pilulky, které by úspěšně eliminovaly různé animované viry. Cílem tak bude sestřílet co nejvíce těchto virů pomocí barevných kapslí a nahnat nejvyšší skóre. Součástí má i sociální mód pro hraní s kamarády.

Co se týče dostupnosti, Dr. Mario World má na iOS (iPadOS) a Android dorazit už 10. července, a to v bezplatné verzi s možností mikrotransakcí uvnitř hry. Aktuálně je možné si hru „předobjednat“, aby se stáhla a nainstalovala hned, jak bude k dispozici.