Nové iPhony mají až o čtvrtinu větší baterie a přijdou shodně se 4 GB RAM

Podrobné technické specifikace jako velikost RAM či kapacita baterie jsou údaje, které Apple u svých produktů běžně nezveřejňuje a dozvídáme se je tedy různými oklikami. Dobrým zdrojem jsou známé rozborky na webu iFixit, ale někdy napoví také různé oficiální dokumenty.

To je i případ letošního „odhalení“ specifik iPhonů 11 a 11 Pro, které server MacRumors zjistil z žádosti určené pro čínský regulatorní orgán TENAA.

Apple u čínské agentury TENAA během let přihlašoval už celou řadu produktů a ukázalo se, že informace z tohoto zdroje jsou při získávání informací o hardwarové výbavě produktů spolehlivé. Přesné údaje o iPhonech XS, XS Max i XR se v databázi objevily dokonce ještě před představením produktů.

Jak si tedy z hlediska velikosti RAM a kapacity baterie stojí letošní řada iPhonů? Parametry jsou následující:

  • iPhone 11: 3 110 mAh, 4 GB RAM
  • iPhone 11 Pro: 3 046 mAh, 4 GB RAM
  • iPhone 11 Pro Max: 3 969 mAh, 4 GB RAM

Aby měla čísla nějakou vypovídající hodnotu, je dobré je srovnat s údaji o loňských iPhonech:

  • iPhone XR: 2 942 mAh, 3 GB RAM
  • iPhone XS: 2 658 mAh, 4 GB RAM
  • iPhone XS Max: 3 174 mAh, 4 GB RAM

Na základě těchto čísel vidíme, že všechny letošní iPhony mají větší baterie než ty loňské. Nárůst je ve výši 5,7 procentu u iPhonu 11, 14,5 procenta u iPhonu 11 Pro a dokonce 25 procent u iPhonu 11 Max. Prodloužená výdrž baterie, kterou Apple na pódiu při představování nových modelů sliboval, je tedy založena na reálném základu.

iPhone 11 by měl oproti loňskému iPhonu XR vydržet na baterii o hodinu déle, iPhonu 11 Pro o 4 hodiny déle oproti iPhonu XS a větší letošní topmodel iPhone 11 Pro Max by měl uživatelům při stejné zátěži posloužit dokonce o 5 hodin déle než jeho předchůdce iPhone XS Max.

Potěšujícím faktem navíc je, že už i „základní“ model v portfoliu disponuje 4 GB operační paměti a nijak tedy v tomto směru nezaostává za svými dražšími sourozenci.

U čínské agentury jsou samozřejmě certifikovány telefony, které jdou do prodeje v Číně a jejich parametry tedy nejsou automaticky směrodatné pro celý svět. Podle dosavadních zkušeností s hardwarem od Applu a systémem jeho prodeje se ale nepředpokládá, že by se telefony určené pro Čínu nějak lišily od těch, které jsou k dostání ve zbytku světa.

Definitivního potvrzení parametrů nových iPhonů se ale dočkáme až v následujících dnech, po prvních rozebráních oficiálních produkčních kusů. Nové telefony do prodeje přijdou již tento pátek, 20. září, přičemž předobjednávky běží již nyní.