Novou Národní frontu, v rámci které by se rozdělovaly funkce ve státní správě, prý budují předsedové momentálně nejsilnějších politických stran

Novou Národní frontu, v rámci které by se rozdělovaly funkce ve státní správě, prý budují předsedové momentálně nejsilnějších politických stran v zemi Václav Klaus (ODS) a Miloš Zeman (ČSSD), píše agentura ČIA. Parlamentní volby jsou potom pouze divadlem pro národ, kterého se ještě spíše jako kompars účastní Koalice a se svou stabilní podporou i komunisté. Domnívá se to alespoň předseda politické strany Cesta změny (CZ) Jiří Lobkowicz.

Podle jeho slov má CZ velmi omezené možnosti, jak se vklínit mezi současné parlamentní strany a dostat se po červnových volbách do Poslanecké sněmovny, a to zejména kvůli nedostatečnému finančnímu zázemí. „Klasická předvolební kampaň je velmi drahá záležitost, my zatím nemáme v podstatě žádné sponzory, hradíme to vše z vlastních finančních prostředků,“ upozornil Lobkowicz.

TIP: Jak funguje platební karta, Maxima pojišťovna nebo ČPP?

Dnešní parlamentní strany přitom disponují penězi jak ze státního rozpočtu tak z rozpočtů státních či polostátních firem.CZ se proto chce zaměřit na oslovení voličů jinými způsoby než například prostřednictvím billboardů. „Chceme také vrchol kampaně načasovat těsně před termín konání voleb, neboť ti nerozhodnutí voliči se rozhodují 24 hodin před volbami,“ zdůraznil Lobkowicz.

Odmítl však blíže specifikovat, s čím konkrétně a jakým způsobem hodlá CZ oslovit voliče s tím, že jednak se o tom teprve na stranické půdě jedná a jednak nechce předčasně vytahovat esa z rukávu. Jisté je tedy pouze to, že strana hodlá podat své kandidátky ve všech regionech ČR.