Nový aristokratický kompakt dostal elektromotor a cenu pod milion

Automobilka Jaguar Land Rover představila v Londýně Range Rover Evoque druhé generace. Auto se dočkalo elektrifikace a má svoji českou cenu, která dosahuje téměř jednoho milionu korun. Co Range Rover Evoque nabízí? Na co můžou zájemci těšit?

Nový Range Rover Evoque vychází z původního jasně rozpoznatelného konceptu designu se siluetou blízkou karoserii kupé, typickou dynamicky se svažující střechou a stoupající linií spodní hrany bočních oken. Půdorys vozu zůstal téměř nezměněn, nově je ale Range Rover Evoque postaven na platformě Premium Transverse Architecture využívající různé druhy materiálů.

Luxusní odolné materiály jsou kombinovány s úsporným mild-hybridním ústrojím MHEV. Ten pracuje s napětím 48 V, s tříválcovým plug-in hybridem, s tříválcovými a čtyřválcovými zážehovými motory nebo s dieselovými jednotkami. Tato platforma byla vyvinuta s ohledem na elektrifikaci pohonných jednotek.

Mild hybrid, který pracuje s napětím 48 V bude k dispozici hned od uvedení vozu na trh. O 12 měsíců později bude následovat plug-in hybridní model. Range Rover Evoque nové generace je také prvním automobilem na světě vybaveným technologií Ground View, která vytváří dojem průhledné kapoty.