Nový partner – jak často být spolu, zkušenosti

Nedávno jsem se rozešla s dlouholetým partnerem a začala nový vztah. Můj nový partner je starší, chtěl by se usadit, mít rodinu. Já taky uvažuji o dětech, vždy jsem chtěla mít pevný vztah. Jsme spolu jenom měsíc, ovšem přítel by chtěl být pořád se mnou. Už teď trávíme čas, jako bychom byli spolu už strašně dlouho. Já mám ale i svůj denní režim, své zájmy. Chtěla bych zatím chodit na procházky, do restaurace, ne doma vařit večeři a prát mu. Vždy když nakupuji, nebo mu připravuji svačinu, jsem strašně naštvaná, protože to vlastně dělat nechci. Nechci se o nikoho starat. Potom jsem protivná a on neví, co se se mnou děje. Přítel u mne prakticky bydlí, nechce být sám ve vlastním bytě. Já bych ale chtěla nějaký čas pro sebe. Největší problém je, že teď podal výpověď z bytu a chce se ke mně nastěhovat. Teď jsem ukončila dlouhodobý vztah a chci být někdy sama. Nevím, co mám dělat a nejsem si jistá, zda s ním chci žít, nechci ho ale ani ztratit.

Dobrý den Žaneto. Píšete, že jste nedávno ukončila dlouhodobý vztah a začala vztah, který je pro vás nový. S partnerem máte ale jiná očekávání. Partner by chtěl s vámi bydlet, vy byste zatím chtěla jen randit. Je pochopitelné, že se teď chcete věnovat i sama sobě, svým zálibám. Abyste mohla zjistit, zda chcete jít opět do vážného vztahu se všemi povinnostmi, musíte si prožít, jaké to je být sama.

Jak píšete, v dlouhodobém hledisku se s novým partnerem ve svých očekáváních scházíte. On by chtěl rodinu, vy jste nad dětmi také uvažovala. Měla byste se svému partnerovi svěřit se svými pocity. Říct mu, že chcete být s ním, ale potřebujete nějaký čas trávit i sama.

Jak jste uvedla, zatím nechcete o partnera pečovat a vždy, když to děláte, jste naštvaná a cítí to i váš partner. Kdybyste se do něčeho nutila, tyto negativní pocity by se mohly nadále umocňovat.

Zkuste s partnerem sladit vaše přání ohledně vztahu. Domluvte se, že pokud nebydlíte spolu, bude si sám prát, nakupovat apod. Nechte si prostor na to, abyste zjistila, co k němu cítíte. Zda chcete, aby se váš vztah dále posunul. Přeji vám, ať jste spokojená.