Opoziční síly v Liberci se připravují na senátní a krajské volby

Proti neprůhledným praktikám liberecké radnice se rozhodly spojit opoziční síly, které uvažují o společné spolupráci v senátních i krajských volbách letošního podzimu. Vedle Cesty změny (CZ) to jsou: Občanská demokratická aliance (ODA), Strana pro otevřenou společnost (SOS), Pravý blok (PV) a někteří nezávislí kandidáti. Jednání probíhají v těchto dnech také s Unií svobody-Demokratickou unií (US-DEU) a Evropskými demokraty (ED).

Spolupráce je otevřena i dalším uskupením, kterým se nelíbí způsob zprávy města a kraje, jemuž vládne Občanská demokratická strana (ODS). „Našli jsme společnou vůli sestavit vhodné alternativy k arogantnímu a  populistickému vládnutí jedné politické strany řízené jednou soukromou stavební společnosti,“ říká Vladimír Vancl, předseda krajské organizace Cesty změny.

TIP: Jak fungují nebankovní půjčky s exekucí, půjčky bez příjmu nebo třeba okamžitá půjčka na směnku?

Předseda Cesty změny Jiří Lobkowicz se minulý pátek zúčastnil v Liberci tiskové konference. „Rádi bychom po celé republice, nejen na Liberecku, vybudovali třetí politickou sílu. Ať dopadnou letošní volby jakkoli, nechceme se po nich rozejít. Budeme dál spolupracovat, případně půjdeme společně do parlamentních voleb v roce 2006,“ řekl Jiří Lobkowicz, kterého cituje sobotní vydání Libereckého dne. „Průhlednost politiky je jedinou cestou k tomu, aby se k ní lidé vrátili. Aby zase začali věřit, že mají vliv na to, co se děje,“ dodal Lobkowicz.

Politická opozice v kraji hodlá do konce měsíce zveřejnit jméno senátního kandidáta, který by měl podporu všech uskupení. „Věříme, že se nám podaří vybudovat kraj, ve kterém budou zájmy obecné vždy vítězit nad osobními zájmy jednotlivých úředníků i nad zájmy jednotlivých mocenských lobby,“ připomíná předseda krajské organizace Vancl.