Již sedmnáctý ročník festivalu Ortenova Kutná Hora

Během uplynulého víkendu proběhl v Kutné Hoře již sedmnáctý ročník festivalu Ortenova Kutná Hora. Tato kulturní akce, jejíž význam rámec Kutné Hory přesahuje, si od počátku zachovává víceméně stejnou koncepci.

Má to svůj význam. Jednak to umožňuje organizátorům daleko více se soustředit na jednotlivé složky programu, jednak tato ustálenost představuje pro příznivce festivalu i Kutné Hory určitou jistotu. A není od věci si uvědomit, že pořadatelem je Klub rodáků a přátel Kutné Hory.

Kutná Hora v Praze, tedy spolek lidí, které pojí s Kutnou Horou výrazný citový vztah, vztah k městu, které považují za svůj domov. A tak je tento festival svým způsobem pro mnohé lidí také synonymem domova. Nicméně žádné dva ročníky nejsou úplně stejné. Hvězdou kulturní části festivalu se stala fenomenální herečka a komorní pěvkyně Soňa Červená.

Ta se minulý týden při příležitosti pětaosmdesátých narozenin stala čestnou členkou Státní opery Praha, aby poté ozdobila svým sobotním recitálem refektář Jezuitské koleje. Letošní ročník Ortenovy Kutné Hory přinesl dvě další výrazné novinky. Generálním sponzorem se stala firma Silnice Čáslav a hostitelem několika významných akcí byly poprvé prostory GASK.