Kutnohorské pivo už znovu stočili do lahví a sudu

Do Kutné Hory se vrací tradiční lorecké pivo. To bude v licenci firmy Pivovar Dačický s.r.o. vyrábět staronová společnost Pivovar Kutná Hora, spol. s.r.o. Její malý pivovárek by měl stát zhruba za rok v zahradnictví Timmer. Tedy co by kamenem dohodil od toho původního v Lorci.

Ten byl jako třetí nejstarší pivovar v českých zemích založen již v roce 1573. Po několika staletích ale nedávno přišel jeho smutný a devastující konec. Zatím bude pivo vařeno v Pivovaru Chotěboř. A to podle tradiční receptury a pod přísným dohledem poslední sládkové kutnohorského pivovaru, paní Růženy Jiránkové.

Koncem května už by se měl v kutnohorských hospodách a restauracích točit světlý ležák stejné chuti jako bylo původní pivo Dačický. První várka kutnohorského piva, zatím karamelového speciálu v omezené sérii, je po tříleté odmlce opět na světě. A to jak v sudovém, tak lahvovém provedení. Vedení pivovaru věří, že si pivo vařené podle původní receptury najde cestu zpět na stoly patriotů a milovníků tohoto zlatého moku ze stříbrného města.