Country skupina Trampoty oslaví pětatřicátiny

Country skupina Trampoty je spojována s Kutnou Horou, stejně jako její sesterská, o pár let starší skupina Brzdaři. Částečně právem, protože Trampoty často v Kutné Hoře vystupují, někteří její členové jsou Kutnohoráci, obě kapely zakládaly festival Kutnohorská kocábka a obě kapely jsou i jinak propojeny.

Trampoty jsou ovšem jednoznačně skupina z Červených Peček, tam byly také v roce 1975 založeny. I když tehdy ne pod názvem Trampoty – dříve Western Expres, pak Tuláci. Červené Pečky jsou prostě jejich domovem.

Jak šel čas

Na začátku tvořilo sestavu pět kytar a jedna basa. Zakládajícími členy byli Zdeněk Sosnovec, Josef Voda, Ivan Pokorný, Petr Procházka, Zdeněk Gallistl a Pavel Balvín. V následujícím roce přibyl Milan Douša. Po svém založení začaly Trampoty objíždět potlachy, přehlídky, okresní a oblastní kola Porty.

Úspěchu se brzy dočkaly i jejich vlastní písničky. Postupem času ke kytarám a base přibylo banjo, housle, harmonika i bicí. Koncerty začali být doplňovány divadelním představením. Trampoty v televizi, Stenly houslista, Sněhurka a sedm malejch, Trampoty v době kamenné a jiné.

Kromě Kutnohorské kocábky založila skupina svoji vlastní přehlídku Červenopečecká pecka. Ta se koná vždy poslední pátek v červnu. A přibývalo také hraní, přidaly se např. country bály. Rodilo se i více vlastních písniček, některé se staly hity. Skupina začala jezdit do zahraničí, pravidelně do Nizozemí, kde našla svůj okruh posluchačů. V roce 2000 si k pětadvacátému výročí založení natočila první CD s názvem „Střední dolet“.

Obsahuje 18 vlastních skladeb, z nichž některé zazněly i v rádiu Presston nebo v Country rádiu. Současnou sestavu Trampot tvoří Zdeněk Sosnovec (zpěv, kytara), Milan Douša (zpěv, housle), Jiří Lebeda (zpěv, banjo, kytara), Michaela Váchová (zpěv), Miroslav Suchý (foukací harmonika), František Ševčík (bicí) a Milan Laurov (baskytara). Autorem textů písniček je Zdeněk Sosnovec, autory hudby jsou Jiří Lebeda a Milan Douša.

Budou oslavy

Oslavy pětatřicátin budou probíhat po tři dny v zámeckém parku v Červených Pečkách ve dnech 27 – 29. srpna. V bohatém programu vystoupí především žánrově spřízněné kapely včetně Brzdařů. Tahákem bude určitě skupina Bokomara s Naďou Urbánkovou, dále proběhne křest nového CD, chybět nebude také ukázka country tanců, ohňová show i ohňostroj.