Plzeňský kraj má svou vlastní identitu, kterou chci posílit, říká politik

PLZEŇ – Lídrem kandidátky Cesty změny (CZ) v Plzeňském kraji se stal Václav Prokůpek, bývalý kandidát na post plzeňského hejtmana.

Bývalý novinář a televizní scénárista Prokůpek kandiduje jako nezávislý. Prokůpek říká, že jeho hlavní prioritou je posílení pravomocí regionu. „Plzeňský kraj má svou vlastní identitu, kterou chci posílit,“ říká Prokůpek.

Kandidátka Cesty změny v Plzeňském kraji tvoří nezávislí odborníci. Volební dvojkou je dopravní projektant Jiří Kalčík. Další místa kandidátky zaujímá Jiřina Vlková z Tachova a Miloslav Hodek ze Spáleného Poříčí. Všech 20 míst kandidátky Plzeňského kraje, která se odevzdává 9. dubna, je dnešním dnem zaplněno. Cesta změny vznikla loňského října jako výsledek dvouleté diskuse mezi sociology, politology, podnikateli a občanskými iniciativami Impuls´99, Sdružení „Děkujeme, odejděte!“, ČT-věc veřejná a Občanská liga.

Programové cíle, blízké liberálnímu pohledu na svět, nabízejí vizi budoucnosti na dalších 10 let. „Je to program vládnutí,“ říká Jiří Lobkowicz, předseda Cesty změny. „Bude to dlouhá cesta, ale občané této země si zaslouží, aby někdo nabídl vizi, která s nimi počítá,“ dodává Lobkowicz.